14.03.2025

Бібліотека №1
     До Дня українського добровольця бібліотека № 1 провела для читачів Волонтерського центру «Перший спалах» патріотичну годину. На заході виступив доброволець Юлій Коляда, який пішов боронити ворога у найважчі часи нашої історії та став на захист Батьківщини.
 
 

   Юлій розповів про відданість і міць бойового братерства. Бібліотекарка рекомендувала читачам книги, що допоможуть доторкнутися до глибинних внутрішніх переживань бійця. Разом до ПЕРЕМОГИ! 
 
 
 
 

13.03.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    Цікаво подана інформація є стимулом набуття знань та бажання саморозвитку. Особливо якщо ця інформація стосується певної, поки що маловідомої для слухача, сфери.
   Сьогодні охочі мали змогу долучитися до нашого нового проєкту співпраці з Музеєм Ханенків, під загальною назвою «Мистецтво Ренесансу через призму епохи».
 
 

Вишукана, глибока і напрочуд жива лекція приголомшила своєю досконалістю і логічним викладенням матеріалу. Вона покликала усіх присутніх вкотре замислитись над поняттями гуманізму і людини  -  як найвищої цінності.
 
 

     Але це лише початок. Завдяки Маргариті Стафійчук, старшій науковій співробітниці Музею Ханенків, наші користувачі матимуть змогу крок за кроком  відкривати для себе неповторну та унікальну культуру, яка залишила по собі безліч шедеврів.
Чекайте наступної зустрічі і слідкуйте за нашими анонсами!

 

12.03.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Сонячного весняного дня у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся урок-застереження для дітей «Первоцвіти просять захисту».
Під час заходу маленькі природолюби дізналися, чому ранньоквітучі рослини опинилися під загрозою зникнення, які наслідки має збирання первоцвітів. Діти активно обговорювали, які квіти є рідкісними, розгадували тематичні загадки та брали участь у творчій майстерні, створюючи символічні паперові первоцвіти.
Тож закликаємо усіх відповідально ставитися до перших весняних квітів та долучитися до їхнього збереження!
 

10.03.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Погожого весняного дня у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся мистецька година «Незрівнянний світ краси Назарія Яремчука».

Назрій Яремчук став символом української естради завдяки своєму унікальному голосу, харизмі та відданості своїй справі. Він був патріотом, пропагуючи українську культуру навіть у складні часи радянської цензури.
Під час зустрічі пошановувачі української естради дізналися багато цікавого про унікального українського співака. Особливо зацікавила історія ансамблю «Смерічка», з якого почався творчий шлях «буковинського соловейка».
А наприкінці зустрічі читачі разом з бібліотекарками заспівали легендарних пісень, які стали класикою української естради. Бібліотекою лунали геніальні «Червона рута», «Водограй» та багато інших.
 

10.03.2025

Бібліотека №119
 
Цікаво та змістовно відзначили 211-у річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка відвідувачі ігрової студії «Мовні витребеньки» у дитячій бібліотеці № 119.
Інтерактивна гра «Редактор», анаграми «Шевченкова Україна», мовна вправа-асоціація «Улюблені слова», анімаційний фільм «Як Тарас Шевченко став зіркою» із серії «Книга-мандрівка. Україна», декламування напам’ять віршів поета, творче завдання «Садок вишневий коло хати» - читачі не тільки віддали шану Великому Кобзарю, а й поповнили свій словничок шевченківськими неологізмами, красномовними епітетами та переконалися, що світ української літературної мови можна відкривати нескінченно.
 

09.03.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Минають віки, а слово Тараса Шевченка продовжує жити в серцях українців. Сьогодні У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася літературна година, присвячений генію української літератури – Тарасу Григоровичу Шевченку.
Ми розпочали із загадкового акровірша, що допоміг учасникам визначити, кому присвячена наша зустріч. Разом переглянули цікаве відео «Як Тарас Шевченко став зіркою нашого народу» та згадали ключові моменти його життя.
Бібліотеку наповнили поезія Шевченка, вікторина для справжніх знавців його життя і творчості, а також теплі слова про значення спадщини великого поета-пророка для кожного українця.
Особливий настрій під час тематичного майстер-класу створила сучасна інтерпретація творів Шевченка – пісня «Думи мої» у виконанні Артема Пивоварова і Надії Дорофеєвої.

Шевченко – це не лише історія, а й наша сучасність!
 

06.03.2025

Бібліотека №1
 
Бібліотека № 1 до дня народження Тараса Шевченка провела для читачів голосні читання. Присутні ознайомились з історією виходу першого видання «Кобзаря» 1840 року. Взяли участь у голосних читаннях та відчули дух і характер історичного століття, в якому народився і жив Тарас Шевченко. Скільки сказано про Кобзареву поезію, але й сьогодні вона сприймається по новому та надихає український народ на ПЕРЕМОГУ!
 

 

06.03.2025

Бібліотека ім. С. Олійника
 
У бібліотеці ім. С. Олійника до Міжнародного дня співпраці жінок (International Women`s Collaboration Brew Day), відбувся захід «Єдність, співпраця, успіх». Запрошена жінка-науковець, авторка науково-методичних праць Городянська Лариса Володимирівна, доцентка кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності підприємств НАУ, поділилася цікавими фактами про співпрацю в науці та успішні жіночі ініціативи.
На тренінгу «Синергія» учні дізналися, як вибудовувати продуктивні партнерства та взаємодіяти в команді для досягнення спільних цілей. Учасники заходу створили плакат, де кожен охочий міг додати свій внесок і підкреслити значення спільної праці, а документальний відео-матеріал наочно продемонстрував, як об’єднавши зусилля легше досягати визначних успіхів.
 

04.03.2025

Бібліотека №119
 
У Всесвітній день письменника бібліотека № 119 влаштувала для своїх читачів творчу зустріч із талановитою письменницею-казкаркою, авторкою проєкту «Чарівний разок маминих казок» Лілією Гудзь.
Презентація книг «Великі пригоди маленького мишеняти», «Коли усміхаються янголи», «Від росинки до сніжинки» та мультфільмів до них, казкові вікторини про головних героїв наповнили авдиторію чарівною атмосферою. Залюбки діти слухали цікаві розповіді, оповідання, казки у виконанні авторки і з не меншим інтересом ставили безліч запитань. Наприкінці зустрічі до пані Лілії утворилася черга з охочих отримати автограф та зробити світлину.
Жваве та щире спілкування з письменницею, безсумнівно, залишило в дитячих серцях тепло, радість та бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури для дітей. А бібліотека у цьому допоможе.
 

03.03.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Напередодні  Всесвітнього дня письменника до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала відома українська письменниця, журналістка, редакторка, лауреатка міжнародних та всеукраїнських літературних премій Юлія Бережко – Камінська, у доробку якої вже понад десять сучасних творів.
Читачам бібліотеки авторка презентувала свої прозові твори, а більш детально висвітлила книгу «Сергій Параджанов. Режисер свого життя», що продовжує серію біографічних видань про видатних людей, які працювали на розвиток України.
Присутні в залі мали можливість послухати авторське виконання глибокої та чутливої поезії, що захоплює, хвилює та вселяє надію.

Щиро дякуємо пані Юлії за подаровані книги та з нетерпінням чекаємо наступних зустрічей!
 

28.02.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    У ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібрався творчий гурток ART_MILA на етнопосиденьки, аби дізнатися більше про автентичні звичаї українського народу.
 
 
 
 
  Цього разу бібліотекарки розвінчували міфи про святкування Масниці, особливо щодо її кулінарних особливостей.
 
 

   Чи знали ви, що приготування «блінів» не є традиційним для української Масниці? Натомість наші предки завзято ліпили вареники з найрізноманітнішими начинками! Ознайомившись із тематичними книгами, діти скуштували справжній смак народної кухні.
 
 
 

   Натхненні цікавою розповіддю, гуртківці взялися за пензлі, щоб відтворити палітру смаку українських вареників на полотні. Якими вони вийшли? Це варто побачити!

 
 

Відео

 .
Мілютенко Дмитро Омелянович.

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter