19.06.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Літні канікули у розпалі, а отже час пригадати правила поведінки на природі!

У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася пізнавальна екозустріч «Ліс та його мешканці потребують вашої допомоги!», присвячена відповідальному ставленню до природи.
Під час зустрічі діти вчилися розрізняти дії, які шкодять природі, та ті, що допомагають зберегти екосистему.За допомогою гри «Можна – не можна» пригадалиправила поведінки в лісі. А ще -дізналися, які змії мешкають в Україні, яка з них отруйна, коли активні вужі та як виглядає мідянка.
Наприкінці гуртом сортували гриби на їстівні та отруйні. Адже небезпека в лісі може ховатися не лише у вигляді гадюк, а й у формі гарних, але небезпечних грибів.
 

19.06.2025

Бібліотека №119
 
Під час Національного тижня читання бібліотека № 119 провела для маленьких читачів літературно-мовний єралаш «Словограй Ігоря Січовика» з нагоди 80-річчя від дня народження українського дитячого письменника.
Дітям до вподоби стали кумедні та пізнавальні віршики із серії «Ґарбузова рідня», з гумором написані автором. Книжкова добірка «Весела грамота», мовна гра «Закінчи віршик», загадки-відгадки «Дивокрай», розмальовки «Знайди літери алфавіту» - дошкільнята залюбки поповнили свій словничок рідної мови, поліпшили образне мислення та навички читання.
 

19/06.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   Бібліотека – простір для релаксації та часу з родиною!
   Нещодавно у Галереї мистецтв відбулася арт-терапія для військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин від волонтерки та мисткині – Катерини Дітківської та її колег з «Бабусиної сотні».
 
 
 
 

   Захисники України разом з рідними мали унікальну можливість доторкнутися до японського мистецтва створення композиції із засушених рослин – ошибана. Створення яскравих листівок сприяло розвитку дрібної моторики рук, розслабленню, відновленню емоційної рівноваги, а також – налагодженню теплого, довірливого спілкування у родинному колі.
 
 
 
 

  Майстер-клас відбувся у затишній, спокійній атмосфері, що дозволила кожному учаснику висловити свої почуття через творчість.
  Щиро дякуємо Катерині Дітківській, Валентині Процько та Анні Філіній за натхненне проведення майстер-класу, що дозволив відпочити і тілом, і душею!

 
 

17.06.2025

Бібліотека ім. С. Олійника
 
У Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту бібліотека ім. С. Олійника провела просвітницький захід «Зламай мовчання» для юнацтва.
Зустріч дала зрозуміти читачам, що говорити про складні теми — важливо і потрібно, особливо коли йде мова про права, гідність та особисту безпеку. Під час тренінгу учасники навчалися розрізняти міфи й факти про насильство, розпізнавати ризикові ситуації, захищати себе та дізналися, куди звертатися по допомогу. Перегляд повчального мультфільму «Твої особисті межі» допоміг у формуванні критичного мислення та навичок самозахисту — як фізичного, так і емоційного.
Захід нагадав учням, що право на безпеку і повагу є безумовним та невід’ємним для кожної людини.
 

16.06.2025

Бібліотека №1
   Читачі бібліотеки № 1 взяли участь у творчому заході на підтримку ЗСУ. Військовослужбовець окремої бригади ТРО аеророзвідки Сергій Василюк – автор і виконавець гурту «Тінь сонця» виступив у Волонтерському центрі «Перший спалах».
   Сергій співав свої пісні, які були написані в різні роки війни, слова і музика виконавця особлива – чіпляє і тримає. Він їздить у спецвідрядження - мотивує воїнів на передовій, бо те, що відбувається там, у безпосередній близькості до противника, відкриває надприродні можливості.
 
 
 

   Творча зустріч об’єднує, вона сповнена патріотизмом та незламної віри в майбутнє України! Стверджувальними були слова Сергія Василюка: «Ми робимо свою справу і знаємо, за що стоїмо!». РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
 
 

13.06.2025

Бібліотека №119
   З нагоди Міжнародного дня блогера бібліотека № 119 провела для своїх читачів інтернет-щоденник «Створюємо свій контент».
 
 

   Презентація про види блогів та платформи «Від YouTube до TikTok», корисні поради «Як знайти свою унікальну тему», бліц-блог «Безпека в інтернеті» - молоді книголюби дізналися, як обрати платформу та створити цікавий контент, вчилися оформлювати свої пости за допомогою фотографій та ілюстрацій.
 
 
 
   А практикум «Я - автор книгоблогу» заохотив підлітків не лише читати, а й аналізувати прочитане, формулювати власні думки та висловлювати їх публічно, рекомендувати свої літературні уподобання ровесникам. Адже це чудовий спосіб розвинути навички критичного мислення, письма та цифрової грамотності, які є надзвичайно важливими у сучасному світі.
 
 

12.06.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Літо – чудова пора для знайомства з найяскравішими героями європейської літератури для дітей!

У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася зустріч «Неперевершені історії чудернацьких товстунів: Мумі-тролів, Карлосона та Вінні-Пуха».
Дітвора дізналася багато цікавого про історію створення цих персонажів та познайомилася з біографіями їх авторів. А ще – висловила припущення, чому пригоди Мумі-тролів, Карлсона та Вінні-Пуха залишаються улюбленими для багатьох поколінь.
На дітей чекали інтерактивні завдання, вікторина та веселі ігри. А наприкінці наші юні відвідувачі доєдналися до смачнезного фуд майстер-класу від Мумі-мами, яка вчила всіх охочих пекти оладки!
 

10.06.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Канікули тільки почалися, а в ЦРБ ім. П. А. Загребельного вже відбулося свято головного літнього смаколика. Адже 10 червня – Всесвітній день морозива!

Загадки, руханки й творчість – саме так проходила наша солодка здибанка. Діти дізнавалися, з чого роблять морозиво, переглядали пізнавальне відео про його історію та навіть складали власний список інгредієнтів.
Ну і, звісно ж, як без книжок? Разом з бібліотекарками присутні згадали улюблених героїв, які полюбляють морозиво не менше за нас. Впізнавали книги за підказками, цитували улюблені уривки та подорожували літературними морозивними сторінками разом із Карлсоном, Гаррі Поттером, мумі-тролями та багатьма іншими.
У дворі бібліотеки з’явилась справжня арт-зона – «Морозиво моєї мрії». Юні відвідувачі малювали крейдою, створюючи найфантастичніші й найдивакуватіші крижані шедеври.

Завершенням зустрічі став майстер-клас «Конструктор морозива» –  кожен створював свою ідеальну порцію зі смачненьких добавок, посипок й топінгів!
 

10.06.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
ЦРБ ім. П. А. Загребельного щиро дякуємо письменниці Ірині Поліщук (Ira Polishchuk) 
 за чудовий подарунок нашим юним читачам – книжку «Руде кошеня»!

Не просто захоплива історія, а ніжний дороговказ для маленьких читачів, який подарує натхнення дітям та їхнім батькам. Книга вчить дружбі, взаємодопомозі, повазі до природи, любові до рідного краю й віри у власні сили.
 
«Руде кошеня» – це історія, що пробуджує серце і дарує надію! Разом із головною героїнею Сонею та харизматичним котом Олександром Івановичем діти поринуть у світ пригод, де добро має значення, а кожен вчинок – вплив на майбутнє.

Щиро вдячні, пані Ірино, за ваш талант, турботу про юних читачів і за те, що допомагаєте виховувати сміливих творців власної долі!
 

09.06.2025

Бібліотека №1
 
До Всесвітнього дня охорони довкілля бібліотека № 1 запросила відвідувачів гуртка «Творити просто!» на заняття. Діти та батьки дізнались, що таке довкілля та його значення в житті людини. Обговорили, що таке сміття, звідки воно береться і куди треба викидати, бо наші прості вчинки для інших живих рослин і істот дуже важливі.
На занятті нашими помічниками були книжки для дітей, з яких вони дізналися про довкілля, екологію, та що особисто ми можемо зробити для її збереження. Гуртківці виготовили екологічну поробку «Чиста планета». Кожен із нас – це часточка всього живого на Землі, і саме від нас залежить, яку природу ми передамо у спадок своїм нащадкам.
 

09.06.2025

Бібліотека №119
 
На занятті гуртка «Етнопалітра», організованого для знайомства юних читачів з нематеріальною культурною спадщиною України,  бібліотека № 119 провела народознавчі замальовки «Кольори опішненської кераміки».
Книжкова добірка «Традиції українського гончарства», віртуальна екскурсія «Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному», презентації «Краса керамічного мистецтва Полтавщини» та «Барвисті візерунки» - відвідувачі дізналися про історію та особливості опішненського гончарного промислу, його символіку та значення у житті українців. А на майстерці «Прикрасимо глечики» діти намагалися відтворити цей неповторний декоративний розпис, вкладаючи в яскраві малюнки свої мрії  про нашу квітучу, мирну Батьківщину. Адже коли націю намагаються знищити, її мистецтво стає фортецею!
 

Відео


 

Творчі діячі Деснянського району міста Києва
Біобібліографічний довідник
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter