28.08.2024

Бібліотека №119
 
До Дня пам’яті захисників України юні відвідувачі бібліотеки № 119 завітали на заняття творчої майстерні «Мисли кольорово». Література про загарбницьку війну росії з Україною, зворушлива розмова про захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, майстер клас «Символ пам’яті» – зустріч з дітьми вийшла щирою, з відтінком смутку, але і надії на нашу перемогу.
 

 

26.08.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Попри затяжну повітряну тривогу ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібрала громаду нашого району, аби відзначити 100-річчя від дня народження письменника, чий внесок в українську літературу складно переоцінити – Павла Архиповича Загребельного!
Відвідувачі бібліотеки, колеги-бібліотекарі та просто пересічні громадяни прийшли віддати шану видатному українському романісту. Учасники заходу згадали про численні досягнення Павла Архиповича на літературній ниві,  про його незвичайний життєвий шлях, на який випали всі найтяжчі випробування ХХ ст.:  голод 1933, фашистський полон під час війни, сталінські концтабори…
Головним гостем вечору-пам’яті став відомий український письменник-прозаїк В`ячеслав Медвідь. Людина, яка зберегла теплі спогади про видатного ювіляра та залишилася вірною його пам’яті. В’ячеслав Григорович поділився маловідомими, особистими, фактами з життя патріарха української літератури, згадав його  надзвичайно тактовну та ґрунтовну допомогу у своїй літературній праці. З великою вдячністю сприймаємо подарунок В’ячеслава Григоровича нашій бібліотеці – особистий примірник збірки «Думки нарозхрист» з автографом і побажаннями автора – Павла Загребельного!
Серед неймовірної кількості цікавих фактів, які сьогодні дізналися слухачі, найбільше їх вразив особистий щоденник Павла Архиповича. Однак, прочитати його можна буде лише через 20 років після смерті автора, адже так заповів сам Загребельний. Та скільки б таємниць не ховав щоденник, напевно ми знаємо одне: Павло Загребельний був, є і залишатиметься видатним Українцем.
 

22.08.2024

Бібліотека №119
 
До Дня Незалежності України та Дня Державного прапора України  бібліотека № 119 для дітей влаштувала патріотичний ракурс «Народжена бути вільною!». Історичні цікавинки «Шлях до перемоги», філворд «Доброго вечора, ми з України!», головоломка «Рідні наші кольори», майстер клас «Патріотичний букет» – юні читачі розширили свої знання про Україну, її культуру, багатогранність та непростий шлях до Незалежності.
 
 

22.08.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
У бібліотеці ім. С. Олійника відбулася патріотична година «Україна свободи», присвячений Дню Незалежності України. Для дорослої авдиторії бібліотекарки розповіли про шлях України до незалежності, обговорили історичні документи та рекомендували до перегляду історичні документальні фільми. Відвідувачі з цікавістю взяли участь у інтерактивному завданні: «Ціна Незалежності у вимірі часу» вони шукали та впорядковували історичні дати, які мали вплив на створення незалежної України. Захід сприяв не лише освітньому розвитку, а й створенню особливої атмосфери єдності та патріотизму.
 
 

22.08.2024

Бібліотека №1
 
До Дня Незалежності України бібліотека № 1 провела для читачів інформаційну годину «Шлях до Незалежності. Ціна Свободи…». Присутні ознайомилися з літературою про боротьбу нації за Незалежність України в різні історичні епохи. Героїчно у всі часи наші воїни мужньо захищали і захищають суверенітет і територіальну цілісність рідної держави. Всі бажаючі взяли участь у майстер-класі «Символ Незалежності!».
Слава Україні! Героям слава!
 

19.08.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
До 85-річчя від дня народження Валерія Шевчука у бібліотеці ім. С. Олійника відбувся творчий вечір «Літературна легенда» з літературними читаннями та переглядом фільму «Голос трави» знятому за мотивами його циклу оповідань. Захід зібрав поціновувачів української літератури, які змогли насолодитися літературною спадщиною письменника-шістидесятника. Бібліотекарка нагадала біографію і літературний шлях письменника та ознайомила користувачів з книжками, які має в наявності бібліотека. На завершення, улюблене оповідання автора було зачитано вголос, що дозволило гостям ще раз зануритися у неповторний світ його творчості.
 
 

17.08.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
Напередодні Всесвітнього дня безпритульних тварин бібліотека ім. С. Олійника організувала акцію «Пошук домівки». Бібліотекарка разом з читачами-волонтерами врятували самотніх кошенят. Лікар-ветеринар Віталій безкоштовно оглянув, підтвердив їхнє здоров’я, вакцинував та обробив від паразитів. Тваринок передали до центру перетримки, а бібліотекарі,  зробивши фотографії влаштували виставку «Обери собі друга». Акція мала успіх та декілька чотирилапих знайшли собі нову родину.
 
 

15.08.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Куди це побігла юрба стильних діточок? Це ж ЦРБ ім. П. А. Загребельного влаштувала джинсову вечірку «Будь в стилі разом з джинсом»!
Разом з бібліотекарями дітвора дізналася історію створення однієї з найпопулярніших тканин у світі – джинсової. А ще – довідалися чимало цікавих фактів про неї. Наприклад, чи знали ви, що перші джинси фарбували попелом?
Також діти дізналися про важливість повторного використання речей. Адже це може бути не лише екологічним, але й стильним! Що чудово продемонстрував майстер-клас із виготовлення джинсових торбинок, який став окрасою заходу.
 

15.08.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Сьогодні кожен з нас зазнає страшних стресів, перебуває у стані постійної тривоги, страху, часто - депресії. Психологічна стійкість – це головний інструмент, який допоможе справлятися зі стресом, реалізовувати здібності, навчатися та працювати, робити внесок у життя своєї громади.
Інакше кажучи – покращити своє ментальне здоров’я можна, плекаючи свою психологічну стійкість. І в цьому нам допоможе Всеукраїнська програма ментального здоров’я за ініціативи Олени Зеленської «Ти  як?».
Але є ще одна можливість покращити настрій, отримати корисну та цікаву інформацію, скористатись досвідом інших, здобути фахові поради – це книжка.

Бібліотеки ЦБС Деснянського району організували для вас постійно діючі виставки художньої та галузевої літератури, яка допоможе покращити ментальне здоров’я не тільки дорослим, а й малим.

Скористайтесь цією можливістю та допоможіть собі та своїм дітям!
 

14.08.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
У бібліотеці ім. С. Олійника відбувся музичний салон «Корифеї українського хорового мистецтва», присвячений 90-річчу від дня народження видатного українського композитора та диригента Анатолія Авдієвського. Бібліотекарка ознайомила присутніх з історією життя та творчого шляху маестро, відзначила його внесок у розвиток національної культури України. Одним з найцікавіших моментів заходу стала відео-трансляція бібліотекарки, яка відвідала репетицію фольклорного ансамблю «Черкаські цокотухи», які користуються методиками А. Авдієвського. Користувачі мали можливість особисто відчути себе частиною хорового колективу, оцінити унікальний стиль та талант. Захід пройшов у атмосфері натхнення та поваги до митця, залишивши незабутні враження у серцях усіх присутніх.
 
 

12.08.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити жителів Деснянського району з українськими митцями. Нині гостем нашого книжкового осередку став поет, автор та виконавець пісень – Олександр Состін.
Літературно-музичний  вечір  «Переспіви Донецького краю» привабив до бібліотеки чимало поціновувачів українського мистецтва. Пан Олександр присвячує свою творчість малій батьківщині – Краматорську, краса якого розкривається в антології «Українські літератори Краматорська». Відвідувачі мали змогу насолодилися голосними читаннями цих чудесних віршів, що заворожують слух та звеселяють серце.
Творчість пана Олександра допомогла слухачам поглянути на схід України під новим кутом та усвідомити його істинну красу!
 

Відео

 
"Мовознавці - ювіляри  2022 року.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter