08.01.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Два Василі – Стус і Симоненко. Ці імена спалахнули на небі української літератури яскравими зорями. І хоч палали вони не довго, їхнє сяйво залишатиметься у пам’яті українців назавжди.

ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити громаду з творчістю шістдесятників. Нині у бібліотеці відбулася зустріч-спомин «Два Василі», присвячена видатним поетам-шістдесятникам.
Під час заходу гості поринули у світ потужного слова й незламного духу, слухаючи голосні читання найвідоміших віршів Василя Стуса та Василя Симоненка. Зал наповнювався емоціями – від болю та роздумів до гордості й натхнення. Особливою частиною зустрічі стали перегляд документальних фільмів «Василь Стус: самопожертва заради України» та «Я на світі такий один», які дозволили ближче відчути життєвий шлях та творче покликання обох поетів-шістдесятників.
Захід об’єднав усіх присутніх навколо пам’яті про двох визначнихборців за правду та свободу, чия поезія й досі надихає нас на боротьбу за власну ідентичність та гідність.
 

08.01.2025

Бібліотека №1
 
Бібліотека № 1 розпочала роботу клубу «Вивчаймо мову!» для читачів Волонтерського центру «Перший спалах».
Учасників клубу було ознайомлено з метою, цілями клубу та літературою, яка допоможе поглибити та вивчити українську мову. Читачі прослухали інформацію скільки слів налічує сучасна українська мова, перші історичні дані її виникнення, з якої літери найбільше і найменше слів, найуживаніші слова та про 45 мільйонів людей, які розмовляють українською мовою у світі. Саме з єдності мови постає національна свідомість, яка творить національну культуру.
 
Вивчаймо рідну мову разом!
 

06.01.2025

Бібліотека №119
 
Чи знаєте ви, що під час читання очі людини дивляться у різні боки, що раніше в бібліотеках книжки приковували до полиць ланцюгами, що гаряча вода перетворюється на лід швидше, ніж холодна? Про ці та багато інших цікавих фактів дізналися юні відвідувачі бібліотеки № 119 під час пізнавальної експедиції «Незвичайне у звичайному», яка відбулася до Дня дрібниць. Книжкова добірка «Допитливим та кмітливим», вікторина «Правда чи вигадка?», презентація «Дивовижне у світі тварин», майстерка «Святковий Пінгвінчик» - читачі переконалися, що будь-які дрібниці іноді дуже важливі, а світ навколо нас безмежний, і кожного разу ти відкриваєш для себе щось нове та цікаве, зокрема, і читаючи книжки.
 
 
 

06.01.2025

Бібліотека №1
    Бібліотека № 1 до 90-річчя від дня народження українського поета Василя Симоненка провела літературні читання «Поборник правди і добра». Присутні прослухали інформацію про життя та творчість поета-шістдесятника, дізнались, що він відвідав місце поховань жертв масових розстрілів тридцятих років у Биківні та присвятив твір «Пророцтво 17-року».
 
 

    Творчість Василя Симоненка сповнена поваги до людської праці, сердечної щирості в коханні, любові до рідної мови та України.
 
 

27.12,2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    На канікулах до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали школярі, аби доєднатися до захопливої інтерактивної гри «Зимова пригода у стародавньому Києві».
 
 
 

   Юні мандрівники у часі розгадували ребуси, згадуючи, які слов’янські племена населяли наші землі. Завдяки кросворду вони дізналися, що, за однією з легенд, засновники Києва, брати Кий, Щек і Хорив, належали до племені полян.
 
 
 

   Це була лише частинка цікавих завдань, які чекали на учасників. Унікальні ілюстрації з літописів, мапа сучасного Києва та ретельно підібрана література стали яскравими елементами заходу, зробили його ще більш пізнавальним та незабутнім.
   Щиро дякуємо всім, хто долучився до цієї мандрівки в історію! Чекаємо вас на наступних зустрічах у нашій бібліотеці.

 

22.12.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
Бібліотека ім. С. Олійника наповнилась теплими розмовами та творчим натхненням під час різдвяного майстер класу «Квітковий подих зими». Члени клубу «Іванна» з радістю зібрались разом, щоб поринути у світ мистецтва, мрій та душевного спілкування. Обмінюючись думками створювали унікальні витвори мистецтва у техніці ошибани. Учасники клубу створили щось дивовижне, а думки наповнилися спокоєм і світлом.
 
 

19.12.2024

Бібліотека №119
 
З нагоди Дня гри юні відвідувачі бібліотеки № 119 для дітей взяли участь в інтелектуальному матчі «Sсrabble - оригінальна гра-кросворд». 10 цікавих фактів про улюблену у всьому світі розвагу, анаграми «Буквена головоломка», синонімічний лабіринт «Розплутай гірлянду», мовознавча гра «У Скрабл граємо - слова складаємо» - діти корисно, з позитивними емоціями провели час, потренували пам'ять, виявили свою мовну ерудицію, збагатили словниковий запас через цікаві ігри й пізнавальні конкурси. Дружно допомагаючи один одному, всі гравці стали переможцями. Адже любов до рідної мови об’єднує всіх!
 
 

18.12.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
У розпал зимових свят до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали підопічні Благодійного фонду Save Ukraine.

Разом з бібліотекарками діти потрапили у захопливий вир зимових забавлянок. На них чекала чарівна атмосфера, наповнена теплом, казковими історіями та веселими іграми. Особливою подією стало читання казок біля ялинки, де кожен зміг поринути у світ добрих зимових історій. А  частування та подарунки від бібліотеки додали святкового настрою!
Щиро дякуємо Всеукраїнській благодійній організації АСЕТ за допомогу в проведені зустрічі, а нашим юним гостям – за щирі усмішки й теплу атмосферу!
Зима триває, тож попереду ще багато цікавого! Слідкуйте за нашими новинами, щоб не пропустити наступні події.
 

17.12.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити громаду з талантами Деснянського району! Сьогодні до бібліотеки вперше завітав письменник-фантаст – Сергій Клімович.
 
 
 

    Книга нашого гостя «Знімки VR-оки» – відбірний жіночий фолк-кіберпанк з вдалим поєднанням фантастичного та українського колориту. Кожен, хто відкриє цю книгу, зможе здійснити подорож у світ, де межі між реальністю та віртуальністю розмиваються, а кожне рішення має далекосяжні наслідки.
 
 

    Під час зустрічі автор поділився цікавими фактами про створення роману, обговорив із читачами перспективи розвитку фантастики в Україні та розповів про роль українського фольклору у своїй творчості.
    Дякуємо пану Сергію за натхнення та незабутні враження, а також нашим гостям за теплу атмосферу та жваве обговорення!

 
 

16.12.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Нині до нашої бібліотеки вперше завітала сучасна українська поетка Валентина Зубчик. Гостя представила свою нову поетичну збірку «Реальність на дотик», яка вразила присутніх глибиною думок та щирістю емоцій.
Збірка «Реальність на дотик» – це історія про силу, самостійність та сміливість, про внутрішнє добро й здатність дарувати, навіть коли сама стоїш на межі.
Під час зустрічі гості мали можливість послухати унікальні авторські читання, поставити запитання поетці та поділитися власними враженнями. Пані Валентина підкорила аудиторію своєю щирістю та харизмою, залишивши по собі відчуття натхнення та тепла.

А ви вже знайомі з творчістю Валентини Зубчик? Напишіть у коментарях свої враження від її поезії!

 

16.12.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Цикл зимових свят, сповнений колориту, традицій та щирих посмішок уже розпочався! Нині у ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібрався творчий гурток ART_MILA, аби дізнатися більше про традиції українського вертепу.
Вертеп – це не лише печера, де народився Христос, а й стародавній ляльковий театр, що став справжньою перлиною українських свят. Учасники нашого заходу дізналися про персонажів вертепу, від Ангела з небесною зіркою до хитромудрого Чорта, і про те, як вони оживляють біблійну історію народження Ісуса. Завдяки нашій зустрічі діти зрозуміли, як вертеп об’єднує громаду – через спів, жарти та щирі побажання добра кожній родині.
А надихнувшись оповіддю бібліотекарок, гуртківці вирішили створити тематичні вітражі. У своїх творіннях вони відобразили головну рису вертепу – радість, яку він дарує людям!
 

Відео

 
 
Борис Антоненко - Давидович.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter