02.12.2019

Бібліотека №115
«Азбука СНІДу»
Шок-урок

Що ви знаєте про СНІД? Як запобігти цьому захворюванню? На ці та інші питання отримали відповіді учні 9 класу ЗЗСО № 249 та 8 класу ЗЗСО № 308.

Співробітник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповів присутнім, як розповсюджується ВІЧ в організмі людини, ознайомив з шляхами передачі інфекції та з простими правилами безпеки. Він звернув увагу учнів на те, що ВІЛ/СНІД є однією із самих глобальних проблем і його наслідки безпосередньо стосуються кожного.
Сподіваємося, що почуте приверне увагу дітей до проблем, що впливають на поширення ВІЛ/СНІДу і допоможе їм надати перевагу здоровому способу життя.
 

29.11.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Заборонений»
Кіномистецький вечір

«Народе мій, до тебе я ще верну,
і в смерті обернуся до життя
своїм стражденним і незлим обличчям…»

Василь Стус

В Галереї мистецтв відбулась творча зустріч з авторами книги «Заборонений. Історія життя і боротьби Василя Стуса» та сценаристами художнього фільму «Заборонений» - Сергієм Дзюбою та Артемієм Кірсановим.

Присутні на заході мали можливість переглянути кінострічку «Заборонений». Фільм максимально наближений до відтворення реальної біографії поета Василя Стуса та хронологічно відтворює боротьбу українців за існування своєї мови та культури.
Фільм-нагадування, фільм-попередження «Заборонений» необхідно дивитись всім, особливо молоді. Адже саме від молодих людей залежить наша свобода й незалежність, яка здобувалась ціною життя поета.
Після перегляду фільму творці сучасного українського патріотичного кіно відповіли на численні запитання аудиторії, розповіли як глядачі сприймають фільм по всій Україні та поділились своїми планами на майбутнє.

Кіномистецький вечір пройшов за сприяння депутата Київської міської ради Петра Кузика.
 

29.11.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«ВІЛ/СНІД: варто знати більше…»
Урок-застереження

«СНІД. Подумай про майбутнє - обери життя!» - під таким гаслом до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (1.12), в бібліотеці відбувся урок-застереження для учнів 9 класу ЗЗСО №248.

Волонтером організації «Світ без залежності», тренером АСЕТ Ярославом Бабенко було проведено виховну бесіду направлену на те, аби діти зрозуміли, що ВІЛ/СНІД може загрожувати всім, але якщо людина дбає про своє здоров’я, веде здоровий спосіб життя, живе за законами моралі, має міцну сім’ю, ризик заразитися ВІЛ стає мінімальним.
Під час заходу учні переглянули відеоматеріали й дізналися про шляхи передачі та способи попередження цієї страшної хвороби , ще раз переконалися, що СНІД - дуже небезпечний для життя людини.
 

29.11.2019

Бібліотека №115
«Веселе мишеня»
Майстер клас

Щороку 30 листопада у багатьох країнах відзначають Всесвітній день домашніх тварин - нагадування про те, що тварини потребують захисту.

До цього свята долучилися і учні 1 класу ЗЗСО № 249, завітавши до Галереї мистецтв на майстер клас.
Діти з натхненням приступили до роботи. За допомогою кольорового паперу та клею вони створили неймовірних, яскравих мишенят. Також маленькі майстри познайомилися з різними цікавими книжками про тварин, які з радістю переглядали та читали.
 

29.11.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«А у нас в бібліотеці – Чаклун!»
День улюбленого письменника
 
    Уявляєте? До бібліотеки, у літературну вітальню «Автограф», завітав Чаклун! Відомого дитячого письменника та чудового оповідача Олега Чаклуна дуже полюбляють наші читачі. Тому протягом усього дня «Кімната казок» гомоніла дитячими голосами та веселими розмовами.
 
 
 

    А скільки яскравих книжок, цікавих історій приніс з собою гість! Мікроботи, роботи Веселки, навіть «Банку варення». Навіть дорослі згадали «Книга року BBC-2017» - «Піраміду Синтії».
 
 
 

    Фонтан емоцій, фото на пам’ять та книжки з автографом справжнісінького Чаклуна – що може бути краще?

 
 

28.11.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Закохана в Україну»
Година спілкування
   
      Напередодні  60-річчя відомої сучасної  української письменниці, лауреата Національної  премії України ім. Т. Шевченка  Марії Матіос,  яка входить до сотні найвпливовіших жінок України  та  до п’ятірки письменників, яких читають і знають в Україні, в бібліотеку завітали шанувальники її творчості.
      Факти життя  пані Марії не є таємницею, присутні мали нагоду ще раз пройтися життєвим шляхом письменниці, пізнати епізоди її біографії.  Адже, талант не сховати і перші свої вірші вона надрукувала в дуже  юному віці. Творчі здобутки української майстрині слова неможливо швидко перегорнути, їх проживають душею і серцем.
 
 

    Наші читачі розповіли про улюблені книги славетної письменниці, які проникають в таємниці  людської психіки, кожна з  яких – це органічне поєднання сюжету  і потоку  свідомості. 
 

27.11.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Філософія та іронія Андрія Костюченка»
Вечір-автограф
 
     В Галереї мистецтв відбувся авторський вечір Андрія Костюченка, київського письменника, поета, журналіста, сценариста, гумориста.
    Письменник ознайомив слухачів із своєю багатогранною творчістю. Вірші його іронічні, легкі і водночас філософські. Проза лаконічна, схожа на замальовки звичайного буденного життя, сповненого і глибоких драм, і невимушеного гумору.
 
 
 

    Новим для знавців творчості Андрія Костюченка є його історичні та краєзнавчі дописи для журналу «Історія. Новий погляд».
     Під час своїх виступів письменник просив не супроводжувати читання його творів аплодисментами, але аудиторія не дослухалась до його порад.  Бурхливі оплески учасників стали найкращим визнанням  таланту Андрія Костюченка.


 
 

26.11.2019

Бібліотека №119
«Твори добро, бо ти людина!»
Флешмоб

Добро починається з тебе. Ти сам можеш творити добрі справи. Адже добро живе у серці кожного, його потрібно лише віднайти. Ось і бібліотека вирушила на пошук доброти і толерантності стежками Лісового масиву, щоб долучити юних мешканців до різних проявів доброти.

У дитячих садочках малята залюбки слухали повчальні казочки та разом із бібліотекарями годували пташок, яким зараз дуже важко знайти їжу.

Старшокласники охоче саджали дерева та прибирали сухе листя. А література про толерантність, запропонована бібліотекарями, нагадала підліткам про доброту у стосунках між людьми.
Не залишилися поза увагою і молодші школярі: вони отримали для читання книжечки, що вчать щирості, порядності, чуйності, милосердю.

Також небайдужі читачі відгукнулися на заклик допомогти безпритульним тваринам і приносили до бібліотеки їжу та іграшки для друзів наших менших, які бібліотекарі передали волонтерам.
Тож акція тривалістю у два тижні, з нагоди Дня доброти і Дня толерантності, була покликана посіяти зерна добра у дитячих душах та нагадати про те, як важливо любити світ, що нас оточує!
 

25.11.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Світ без насильства»
Інтерактивне заняття

Сьогодні, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, в бібліотеці, в рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом», пройшло інтерактивне заняття, на якому  всі присутні  за допомогою мозкового штурму мали можливість висловитись і бути почутими.

Бібліотекар зауважила, що насильство  щодо жінок є, мабуть, найганебнішим порушенням прав людини і найбільш поширеним.  До тих пір поки воно триває, ми не можемо стверджувати, що відбувається реальний прогрес на шляху до рівності, розвитку та миру.
Юні користувачі за допомогою імпровізації спробували показати своє ставлення до цієї серйозної проблеми, вони ділились думками та обмінювались знаннями та своїм особистим досвідом, а також працювали разом в парах  для пошуку відповідних рішень.
Бібліотека і надалі буде  здійснювати гендерну просвіту для засвоєння основ гендерної рівності, з метою формування особистості, яка і поважає себе та інших.

Висловлюємо щиру подяку гендерному інформаційно-аналітичному центру «Крона», за тематичну допомогу в проведенні цього заходу.
 

24.11.2019

Бібліотека №119
Урок фінансової грамотності

Що таке податкова знижка? Хто має право на її одержання? У яких випадках? Відповіді на ці питання отримали батьки читачів бібліотеки на зустрічі із незалежним фінансовим експертом Мариною Довнич.

Відвідувачі дізналися про те, яким чином можна отримати гроші від держави, як діє право на податкову знижку, як правильно заповнювати електронну декларацію, створити електронний підпис. Найактуальнішим питанням для батьків стало відшкодування коштів за навчання дитини. Для сім’ї ж переселенців із тимчасово окупованих територій стала дуже корисною інформація про можливість повернення частини витрат за оренду житла.
Сподіваємось, що зацікавлені батьки дослухаються до компетентних порад, що надала пані Марина, та і надалі будуть відвідувати такі пізнавальні зустрічі у бібліотеці.
 

22.11.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Розгойдані дзвони пам’яті»
Вернісаж
 
     Як і в усій Україні, в Галереї мистецтв горіла свічка пам’яті жертв голодоморів. Народний художник України Валерій Франчук презентував серію живописних робіт та скульптур, об’єднаних назвою «Розгойдані дзвони пам’яті». Надзвичайно складна тема для будь-якого митця. Чи  можливо передати фарбою, лінією, кольором жах смерті мільйонів невинно убієнних?
 
 
 

    Валерій Франчук запропонував відвідувачам Галереї мистецтв переглянути  фрагмент із документального фільму, в якому його старенька мама розповідає про своїх односельчан, які навічно залишились в тих страшних 1932-1933 роках. Митець в своїх роботах-притчах не зображує смерть, а відтворює тіні, силуети - примарні й безіменні, але вічні й нетлінні, мов янголи, мов людські душі.
 
 
 
 
    Надзвичайно органічно поєдналась з виставкою Валерія Франчука експозиція робіт чудової, віртуозної художниці з Ужгорода Лесі Улибіної під назвою «Паперова пластика». Майже неймовірним здається, що такий звичайний і звичний матеріал, як папір, може перетворюватися в химерні, але абсолютно гармонійні й довершені просторові форми.
      Vita brevis, аrs longa! Життя коротке, мистецтво вічне!
             Ласкаво просимо до Галереї мистецтв!


 
 

Відео


Колектив Центральної бібліотеки № 141 нагороджено дипломом 1-го ступеня міського конкурсу "Тобі Перемого!"за кращу електронну книжкову виставку для молоді (див. відео)

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter