23.05.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Психологічний тренінг - це вправи, атмосфера, особливий стан душі кожного учасника. Але насамперед тренінг - це визначена концепція людських відносин. Тож тренінг, який відбувся у ЦРБ ім.П. Загребельного «Вирішення конфліктів мирним шляхом», став для дев’ятикласників ліцею № 293 можливістю особистісно сприйняти цю концепцію.
Поняття «конфлікт», «сторони конфлікту» та їх причинно-наслідковий зв’язок отримали змістовне втілення у формі активного навчання, яке дозволяє самому формувати навички й уміння в побудові продуктивних психологічних та соціальних міжособистісних відносин.
Учасники тренінгу залюбки опрацьовували модельні ситуації, складали сенкани та активно шукали способи розв’язання конфлікту. (Наприклад, поділ апельсину !).

По завершенню всі присутні отримали смаколики, наліпки і яскраві враження.

Велика вдячність ГО «Ла-Страда» за допомогу у проведенні заходу!
 

23.05.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
У ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся особливий захід з психоемоційної підтримки школярів. Арт-терапія «Створення шкатулки з горіха» за національно-патріотичною тематикою допомогла нашим читачам  зняти психічну напругу і стрес, подолати тривожність і страхи та гармонізувати свій внутрішній стан.
Програма заходу включала також інтерактивні ігри. Зокрема, багатосерійну гру «Видатні українці» (серія «Хто ми?»), яка містить більше ста цікавих фактів та, навіть, маловідомих подій з життя  українських діячів.
Наостанок, учасники заходу ознайомились з оглядом творів  у жанрі мілітарі сучасних українських майстрів слова: Павлом Вишебабою («Тільки не пиши мені про війну»), Мар’яною Горянською, Віктором Корягіним («Нам не потрібна війна»), Євгеном Степаненком, Соломією Степаненко («Абетка війни»).

Вдячні за допомогу і підтримку у проведенні цього заходу БФ «Мелодія життя»!
 

22.05.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Голова Директорії УНР, організатор Армії УНР та її Головний Отаман – про кого йде мова? Правильно, про Симона Петлюру!

Нещодавно виповнилося 145 років від дня народження видатного українця. З цієї нагоди ЦРБ ім. П. А. Загребельного влаштувала тематичну виставку-знайомство «Симон Петлюра. Портрет на тлі епохи».
Завдяки вдало підібраним книжкам кожен охочий зможе дізнатися більше про місце Симона Петлюри в українській історії та дізнатися чимало цікавих фактів про затятого революціонера!
 

22.05.2024

Бібліотека №119
   З нагоди Дня слов’янської писемності і культури на заняття ігрової студії «Мовні витребеньки», що відбулося у дитячій бібліотеці № 119, завітала відома письменниця, знана в Україні мовознавиця, головна редакторка журналу «Крилаті» Леся Мовчун.
 
 
 
   Презентація словника фразеологізмів «Чому два чоботи - пара?», цікавинки з журнальної рубрики «Мова веселкова», захопливі пригоди Лєрки Севрючки з «Мовної лікарні». 
 
 
 
   Пізнавальні історії про дивовижний світ слів з «Абетки грамотності» – дружня зустріч з улюбленою авторкою заохотила школярів не тільки до читання, а й до поглибленого знайомства з історією української мови, особливостями культурного спілкування та подальшого вдосконалення рідної мови.
 

20.05.2024

Бібліотека №119
 
У дитячій бібліотеці № 119 відбувся природознавчий етюд «Велика користь від маленької бджілки» до Всесвітнього дня бджіл та Міжнародного дня біологічного різноманіття. Для юних читачів бібліотекарі підготували цікаві факти про життя золотистих комашок, прочитали пізнавальну казку «Звідки береться мед?». Позитивного настрою додали мультфільм «Бджоленята» та настільна гра «Шалені бджоли». Творчу креативність діти виявили на майстер класі «Медовий вулик». І вже незабаром на папері з-за хмар визирнуло золотисте сонечко, зацвіли дивовижні квіти, над якими задзижчали бджілки. Створені поробки стануть, зокрема, власними ілюстраціями дітлахів до книжок про природу, які вони обрали у бібліотеці для читання.
 
 

17.05.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    Нині до ЦРБ ім. Загребельного вперше завітала письменниця, журналістка та PR-менеджерка кримськотатарського походження – Світлана Тараторіна.
 
 
 

    На зустрічі-знайомстві гостя представила авдиторії свій новий фантастичний роман "Дім солі". Ця химерно-фантастична антиутопія української письменниці -  історія про наш Крим, нехай і фентезійний та альтернативний. А ще - чудове поєднання жанрів, цікавих відсилань та алюзій на історію та сучасність України та Криму, яскраві герої.
 
 
 

    Презентація книги «Дім солі» зібрала чималу авдиторію у ЦРБ ім. П. Загребельного та, незважаючи на повітряну тривогу, вийшла насиченою пізнавальною та гостроцікавою.
     Дякуємо пані Світлані за зустріч і  впевнені: Крим повернеться додому!
 
 

16.05.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
      Яскрава чи біла, вишита нитками чи бісером, зі стрічками чи китицями – якою тільки не буває наша українська вишиванка! Щороку у третій четвер по всій Україні вшановують наше національне вбрання.
 
 
 

    ЦРБ імені П. А. Загребельного також долучилися до святкування Дня вишиванки. До бібліотеки прийшла ціла юрба школярів у святкових вишиванках, аби долучитися до етномандрівки «У рідному краї цвітуть вишиванки».
 
 

     Під час зустрічі дітвора брала участь у вікторинах, розгадувала кросворди, а також дізналася чимало цікавого про національний одяг України. Наприклад, чи знали ви, що вишиванка допомагала прадавнім українцям розрізнити «своїх» і «чужих»?
 
 
 

     Наприкінці етномандрівки діти з щирим захопленням розглядали візерунки на вбранні одне одного.
      Вишиванка – не лише витвір мистецтва, а й гордість української нації!


 

 

16.05.2024

Бібліотека №119
 
До Всесвітнього дня вишиванки у бібліотеці № 119 відбулося заняття творчої студії «Мисли кольорово!». Сьогодні, у часи тяжких випробувань для нашої Батьківщини, українська вишиванка перетнула усі можливі кордони та з національного символу перетворилася на міжнародний символ свободи, незалежності та людської гідності. Про це бібліотекарі говорили з дітьми.
 
Відеопрезентація «Україна вишивана», інтерактивний філворд «Символи вишиванки», літературна добірка «Таємниче мереживо кольорів» ознайомили відвідувачів з історією та традиціями свята, народними легендами про вишиванки. Книжки Анжеліки Рудницької «Український Всесвіт» і Оксани Караванської «Стильна книжка для панянки» відкрили, зокрема, юним читачкам секрети мистецтва вишивання та сучасної моди. А на майстер класі «Ім’я, закодоване у вишивку» діти створили аплікації з повітряного пластиліну з орнаментами для своїх імен, що будуть оберегами на їх щасливу долю та мирне життя.
 

16.05.2024

Бібліотека №1
 
До Всесвітнього дня вишиванки бібліотека № 1 провела для читайликів народознавчу годину в музеї ДНЗ № 12. Діти прослухали інформацію про історію вишиванки, її сакральне значення для українців; познайомились із українськими повір’ями;  разом вивчили віршик про вишиванку; слухали  та співали пісню. Вже багато сторіч вишиванка несе у собі духовне багатство, мудрість та традиційний зв'язок багатьох поколінь, який не переривається ніколи. Вишиванка – символ української душі, наш оберіг і символ краси.
 
 

16.05.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
У Всесвітній день вишиванки бібліотека ім. С. Олійника провела народознавчу годину «Вишиванка у мистецькому просторі». Бібліотекарка розповіла школярам про традиційне національне вбрання українців. Веселі та цікаві питання вікторини «Український орнамент» ознайомили маленьких знавців з найціннішим етноскарбом України.
День вишиванки – подія, яка покликана зберегти українські традиції та передати їх наступному поколінню.
 

15.05.2024

Галерея мистецтв
 
Захоплюєтеся мистецтвом і живете на Троєщині, але не знаєте куди піти? Запрошуємо вас Галерею мистецтв, де ви зможете насолодитися роботами сучасних митців, а також дізнатися багато чого цікавого.

Нещодавно до нас завітали учні 5-Б класу школи №300, аби наблизитися до мистецтва та відвідати ознайомчу лекцію присвячену долі карикатури в Україні. Школярі із щирим інтересом слухали розповідь професійного карикатуриста Олега Смаля та наживо спостерігали за процесом створення карикатури. І, звісно, скористалися можливістю погортати альбоми та каталоги робіт найвідоміших карикатуристів України та світу. Найбільш вподобані малюнки перемістились в галереї смартфонів.
 
Після завершення лекції – традиційне колективне фото й домовленість про обов’язкові нові зустрічі. Приємно читати в книзі відгуків добрі слова про нашу Галерею мистецтв!
 

Відео

 
Мойсієнко Анатолій.

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter