30.05.2019

Бібліотека №151
«Головне про право дитини …»
Година спілкування
 
          До Міжнародного Дня захисту дітей у бібліотеці пройшла година спілкування за проектом «Я маю право» для учнів 5-х класів ЗЗСО № 276. Бібліотекарі познайомили школярів з документами представленими  в «Правовому куточку», які гарантують дітям рівні права у сфері виховання, освіти, фізичному та духовному розвитку.
 
 

 

        З інтересом учасники конкурсу  «Інтелектуальний штурм» змагалися в ерудиції  та обізнаності в питаннях з правознавства. Наприкінці заходу  спільно з бібліотекарями кожен з учасників заходу з радістю зробив паперовий голуб - символ миру в нашому суспільстві.

 
 

29.05.2019

Бібліотека №119
«Слово до слова – складається мова»
Літературні читання

З нагоди Дня слов'янської писемності і культури, який нещодавно відзначався в Україні, бібліотека перетворилася на літературну студію, до якої завітали поціновувачі української літератури - студенти Університетського коледжу ім. Бориса Грінченка.

Разом із бібліотекарями читачі обговорили найбільш цікаві твори сучасних українських письменників, творчі надбання, якими так багата наша країна.

Взірцем неперевершеного українського слова є твори видатної української письменниці та поетеси Ліни Костенко. Шанувальниця її творчості Дарина декламувала вірші Ліни Василівни, що припали їй до душі. А слухачі радо ділилися почуттями та емоціями, які викликала у них така прониклива поезія.
З натхненням юнаки та дівчата читали вірші інших улюблених українських поетів, а також – свої власні. Адже виявилося, що кожен із них і сам є творчою особистістю та пише чудові вірші - і ліричні, і філософські.

Така літературна година виявилася дуже змістовною та корисною, поповнила запас знань майбутніх бібліотекарів, а віршоване слово внесло свої ліричні нотки.
 

28.05.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Діти – майбутнє України»
 Інформаційна година

       Напередодні Міжнародного дня захисту дітей, бібліотекарі провели для учнів молодших класів ЗЗСО № 147 інформаційну годину «Діти - майбутнє України».
 
 

       Бібліотекарі розповіли, що 1 червня, у всьому світі традиційно відзначають Міжнародний день захисту дітей. Кожна дитина має право бути захищеною, розвиватися і навчатися для кращого майбутнього. І нині це не лише веселе свято для дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі.
          З виданнями про права дітей можна ознайомитись, скориставшись літературою, представленою на тематичній розкладці в бібліотеці.  
 

26.05.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Хай живе завжди мій Київ, місто звершень та бажань»
Краєзнавчий вікенд
 
        Дружня команда публічних бібліотек Деснянського району долучилась до заходів святкування Дня столиці та Дня Києва. Охопили п’ять локацій у парках району: «Деснянський», «Молодіжний», «Кіото», «Мій Парк» та ммпз Биківня.
       Для мешканців району була представлена краєзнавча розкладка літератури «Моє місто-моя історія жива», краєзнавче лото «А історію столиці знати кожному годиться!»,які пропонували кожному перевірити свої знання рідного міста, а краєзнавча плутанина «Каштанова столиця» дала можливість досвідченим маленьким та великим знавцям нашого міста-красеня позмагатися за особливі призи та подарунки.
 
 
 

     Шалений успіх серед дітей та дорослих мали майстер-класи по створенню пухнастих паперових суцвіть каштанів «Свічка каштану», «Київські каштани» та по виготовленню яскравих квітів з атласних стрічок «Квітковий браслет», подарункових листівок: «Київ - у стилі ретро», « Квітковий настрій».
 
 
 

      Бібліотекарі підготували краєзнавчий конкурс «Я Київ добре знаю? Я Київ так люблю!», пізнавальну вікторину «Знай, люби, вивчай свій рідний край». Гості свята з задоволенням відповідали на поставленні запитання про найбільш значущі, цікаві в історичному та архітектурному відношенні музеї, театри, вулиці, площі минулого та сьогодення нашого міста.
 
 
 

       У великому захваті були дітлахи від майстер – класів, де вчилися виготовляти метелики, подарункові коробочки для різних дрібничок. Майстер клас з торцювання заохотив маленьких киян до єднання України.
     Спільна творчість принесла море задоволення і позитивних емоцій та вражень, чарівну атмосферу, справжнього магічного настрою.
 
 
 

Під час свята бібліотекарі запрошували мешканців стати користувачами бібліотеки, де вони зможуть корисно і цікаво проводити своє дозвілля.


 
 

26.05.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Рідна столиця – це пісня крилата, пам'ять
 славетних часів»

 Літературно-мистецький  вечір

                                                                          «Схиляюсь перед величчю твоєю,
                                                                          Золотоглавий лицарю століть.
                                                                          Твоєї слави відгомін стоїть
                                                                          Над щедрою вкраїнською землею…»
                                                                                                          М. Рильський

           Ніхто не заперечить тієї істини, що Київ – одне з найкрасивіших міст в світі. Члени клубу «Золотий вік» зібралися в бібліотеці на літературно-мистецький вечір «Рідна столиця – це пісня крилата, пам'ять славетних часів», присвячений дню Києва.
          Різноманітність київських пам’яток не перестає дивувати й захоплювати багатьох киян та гостей нашого міста. Переглядаючи мультимедійний матеріал «Архітектура Києва: історія і міфи» присутні з задоволенням здійснили віртуальну мандрівку старовинним містом, де кожен куточок дихає історією та взяли активну участь у вікторині «Київ: минуле та сьогодення».
 
 

       Привернула увагу читачів тематична виставка «На кручах сивого Дніпра стоїть столиця наша - Київ»,  на якій представлені книги, фотоальбоми про минуле і сучасне життя столиці.
    Родзинкою заходу стало виконання  пісні «Як тебе не любити, Києве мій!»

 
 

25.05.2019

Бібліотека №115
Мелодії весняного дня
Музична хвиля

Тепла та душевна компанія зібралася у вихідний день у Галереї мистецтв ЦРБ ім. П.Загребельного на творче спілкування в ритмах гітари та фортепіано.

У виконанні дітей музичної студії «Ритм» звучали найвідоміші та улюблені всіма хіти вітчизняної та зарубіжної музики, повільні та запальні мелодії, інструментальні композиції, музичні п’єси для фортепіано. Розчулені батьки пишалися юними талантами, відвідувачі отримували насолоду від концерту.
Дякуємо надзвичайно талановитим дітям студії та її керівнику Людмилі Олександрівні за чудовий музичний подарунок та святковий настрій!
 

24.05.2019

Бібліотека №115
«Неповторна Країна»
Урок-подорож

Сьогодні до нас завітали учні перших класів ЗЗСО №275 на незвичайний урок-подорож чудовою країною, яку неможливо знайти на жодній карті. Це - захоплююча та неповторна Країна книг.
Новенькими палітурками та яскравими ілюстраціями зачаровували малечу різноманітні видання та супроводжували їх у чарівний світ казки, фантастичних пригод та мандрів. Подорож пройшла усіма шляхами та зупинками нашої чарівної країни Бібліотеки, тож діти мали змогу переглянути книжкові виставки, взяти участь у літературних конкурсах та вікторинах, продемонструвати свої знання літературних персонажів та казкових героїв.
Запрошуємо всіх подорожувати разом з нами!
 

24.05.2019

Бібліотека №151
«Слава Вам, брати – просвітителі!»
Пізнавальна година
 
      До Дня слов’янської писемності і культури бібліотека провела пізнавальну годину «Слава Вам, брати – просвітителі!» для різних категорій читачів.
     Бібліотекарі розповіли про діяльність святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – просвітителів, які відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янської писемності і культури. Із представленого бібліотекарями тематичного перегляду книг читачі дізналися про просвітництво братів.
 
 

   Користувачі з вдячністю оцінили науковий подвиг просвітителів, який сприяв майбутньому становленню й української писемності.

 
 

24.05.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Довкола багато-багато магії»
Творча зустріч

«Я хочу бути щасливою від усього…»
Н. Матолінець

Чергова зустріч, в літературній вітальні «Автограф», виявилася особливо яскравою, позитивною, емоційно – насиченою і, на диво, веселою. Бо до бібліотеки завітала, молода, талановита львівська письменниця Наталія Матолінець.
Пані Наталія презентувала тільки що надруковану книгу «Варта у Грі. Артефакти Праги», розповіла про свої попередні твори «Гессі», «Варта у Грі». І зробила це так талановито, переконливо, красиво, що усім присутнім захотілося негайно поринути у цей чарівний та неповторний світ. Як не прочитати про героїв, ніби змальованих з підлітків, які ходять вулицями наших з вами міст?!
Присутні, здивовані віком, ерудицію, працездатністю письменниці, зачаровані її почуттям гумору, з задоволенням влаштували міні «прес-конференцію» та селфі на згадку.

І ще раз переконалися: сучасна українська книга – це цікаво, модно, круто!
 

23.05.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Мій Шевченко. Спроба наближення»
   Творча зустріч

         З нагоди дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі, в літературній вітальні «Автограф», відбулася зустріч читачів з відомою письменницею Наталею Осипчук.
 
 

        Пані Наталія нагадала учням біографію Кобзаря, розповіла деякі історії, пов’язані із його життям у Києві, Відні, Петербурзі. Зробивши свої наголоси та коментарі, вона дала можливість присутнім по-новому побачити Шевченка, як людину, письменника, художника.
 
 

       А «інтелектуальний штурм» з аудиторією спровокував надзвичайний інтерес до книг про Шевченка. Бо літературно-мистецька виставка «Між пензлем та словом» продемонструвала не тільки автопортрети Кобзаря, але й великий арсенал його творів.
      І, звичайно, у читачів було багато питань до пані Наталії про її особисті книжки, улюблених героїв, захоплення у дитинстві.
        Як приємно зустрітися з улюбленою письменницею, особливо в її ювілейний рік!
Фото на згадку, нові книжки, нові враження.

 
 

23.05.2019

Бібліотека №1
«Витоки слов’янської писемності»
Інформаційна година
 
            До дня слов’янської писемності і культури в бібліотеці було проведено пізнавальний захід для різних категорій користувачів.
    Читачі дізнались про творців слов’янської абетки, різновиди слов’янських писемних знаків, про найстарішу книгу на Русі.
 
 
 

     Бібліотекар ознайомила присутніх із тематичною виставкою:«Азбука» (1574) - історична пам’ятка писемності», підготовленою до 445-річчя книги Івана Федорова.
  Читачі дізнались про найперший «Буквар» для дітей, який надрукував Іван Федоров у 1574 році у Львові, про виховні тексти підручнику. Із зацікавленістю учасники заходу подивились кінострічку про одного з перших слов’янських друкарів та отримали на згадку пам’ятку «Іван Федоров».

 
 

Відео


Бібліотека №115 для дітей Деснянського району міста Києва ІІ етап конкурсу "Найкращий читач України-2011"

ФотогалереяЯрмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter