19.02.2025

Бібліотека ім. С. Олійника
 
До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні бібліотека ім. С. Олійника провела захід «Світочі свободи», присвячений вшануванню подвигу українців, які віддали своє життя за свободу під час Революції Гідності.
Присутні переглянули відео, що відтворювало хроніку подій Майдану. Після перегляду всі вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, віддаючи шану тим, хто поклав своє життя за майбутнє України. Бібліотекарка представила книги, що висвітлюють події Майдану, розповідають про героїчні долі учасників протестів та аналізують значення цих подій для сучасної України. Усі охочі мали змогу взяти книги для читання, щоб глибше зрозуміти події, які змінили хід історії нашої держави.
 

19.02.2025

Бібліотека №1
 
До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні бібліотека № 1 провела патріотичну годину «Небесна сотня» для читачів різного віку.
Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей. Учасники заходу ознайомились з літературою, в якій розповідається про події, що відбувались на майдані, читали вірші учасників Революції Гідності. Хвилиною мовчання вшанували подвиг загиблих за європейське майбутнє України. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує усіх українців, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення та захисту України!
 

18.02.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   Доброта завжди на часі! Нещодавно до ЦРБ ім. П. А. Загребельного навідалися вихованці Центру соціальної реабілітації осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями, аби відзначити День спонтанного прояву доброти.
 
 
 

   Разом з бібліотекарками учасники зустрічі міркували над значенням доброти в нашому житті. Вони висловлювали свої думки про те, що таке добро, як його можна проявляти в повсякденному житті, а також розмірковували, якою була б музика та колір доброти.
 
 

   Під час гри «Ланцюжок добрих слів» кожен зміг сказати щось приємне іншому та відчути тепло добрих слів. А в асоціативному кущі до слова «добро» з`явилися такі поняття, як любов, підтримка, щирість, турбота та взаємодопомога. Динамічна гра «Добре чи погано» допомогла присутнім навчитися розпізнавати добрі та погані вчинки, аналізувати їхні наслідки та обирати шлях доброти у своїх діях.
 
 

   Завершальним етапом став майстер-клас «Майстерня добрих листівок». Учасники зустрічі з радістю власноруч створювали вітальні листівки у вигляді ведмедиків, із посланнями для своїх рідних та близьких. Атмосфера заходу була теплою, щирою та наповненою світлом добрих справ. Сподіваємося, що цей день залишив у серцях кожного частинку радості та бажання дарувати добро оточуючим!


 
 

18.02.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Історію творять люди. І про цих людей потрібно знати, адже саме вони гуртують наш народ, зберігають нашу спадщину, наближають нашу перемогу, будують вільну Україну. Їхня сила волі, твердість характеру, багатогранність та вірність Україні та її людям не тільки вражають, але й надихають стати у їхній стрій.

Незліченна кількість таких людей, і є серед них особлива жінка.
    
Наталія Лелюх.

Нашим читачам, напередодні Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, пощастило зустрітися з цією яскравою зіркою, яка уособлює найкращі риси українського характеру: волелюбство, відданість людям та здоровий оптимізм.
Учасниця Революції гідності, вона надавала медичну допомогу протестувальникам, від 2014 року долучалась до волонтерських ініціатив БФ «Свої», «Відчуй» та «Волонтерська сотня Україна-Світ». Від початку війни, як лікарка-волонтерка, працює у складі поліцейської та гуманітарної місії, що надає першу допомогу мешканцям деокупованих українських міст і сіл.
А ще – пише чудові вірші, має в своєму арсеналі декілька написаних художніх та науково-популярних книжок, цікаво, безпосередньо та яскраво розповідає про свій досвід на Майдані та на війні.
Дякуємо за цю подорож  у світлі та буремні роки Майдану! Деякі учасники нашої зустрічі на той час ще й в школу не пішли, тож чудово, що саме від Наталії Лелюх вони почули про ці історичні події!

Дякуємо за правду про війну і за правдиві історії про долі простих українців!

Вражені ерудицією і обов’язково прочитаємо Лю Цисіня!
 

17.02.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Українці отримали від подружжя найвідоміших колекціонерів Києва так багато, але знаємо про них  ми так мало. Працівники музею зібрали спогади з мемуарів Богдана Ханенка, листування Варвари з її найближчими, занурились в газетні архіви, щоб відчути Київ початку ХХ ст., його атмосферу і пристрасті.
Як з’явилася перша в  імперії жіноча торгова школа рукоділля та домогосподарства та які предмети були обов’язковими? Як Богдану Ханенко, як представнику місії Червоного Хреста, вдалося організувати евакуацію на Далекому Сході? Що Варвара Ханенко колекціонувала з великою пристрастю і приховувала справжню вартість від свого чоловіка? Як 66-річній самотній жінці  вдалося вистояти в страшні 1918-20 роки і реалізувати головний проект усього спільного життя з Богданом – Національний музей імені Богдана і Варвари Ханенко.
 

17.02.2025

Бібліотека ім. С. Олійника
 
У бібліотеці ім. С. Олійника відбувся творчий вечір «Хроніст українського народу», присвячений 120 річчю від дня народження видатного українського письменника, публіциста та громадського діяча Уласа Самчука. Члени клубу «Натхнення» переглянули документальний фільм, що висвітлює життєвий та творчий шлях митця, його роль у збереженні національної культури. З задоволенням присутні зачитали улюблені уривки з творів письменника, зокрема з його знаменитої трилогії «Волинь» та роману «Марія». Бібліотекарка ознайомила гостей з добіркою творів представлених у бібліотеці. Книги зацікавили як давніх шанувальників його творчості, так і тих, хто лише відкрив для себе постать цього особливого письменника.
 
 

14.02.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
  Напередодні Дня єднання до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали школярі, аби відзначити це державне свято. Адже це особливий день, що нагадує про незламність українського духу та  про те, що міць і сила українців - у їх єдності.
 
 
 
 

  На заході лунали патріотичні вірші та пісні, його учасники взяли участь  в інтелектуальних іграх, конкурсах, складанні пазлів карти України. А для наших захисників з любов’ю виготовили патріотичні аплікації у формі долоньок.
 
 
 
 
 

13.02.2025

Бібліотека №119
 
Працівники бібліотеки № 119 для дітей відвідали Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпровського району та провели для його вихованців пізнавальну подорож з нагоди Дня Святого Валентина.
 
Історичні цікавинки про свято всіх закоханих, незвичайні традиції його святкування у різних країнах світу, легенди про єпископа Валентина, про які розповіла бібліотекарка, надали натхнення для творчості. Діти та молодь залюбки створили яскраві валентинки-сонечка, щоб порадувати рідних і близьких серцю людей найщирішими та теплими привітаннями.
 

12.02.2025

Бібліотека ім. С. Олійника

У бібліотеці ім. С. Олійника відбувся практикум з арт-терапії «Емоційна комунікація». Захід був спрямований на розвиток емоційного інтелекту, покращення навичок спілкування та вміння керувати власними емоціями. Психологиня розповіла про важливість емоцій у щоденному житті, способи їхнього усвідомлення та конструктивного вираження.
Під час тренінгу «Конфлікт без агресії» учасники вдосконали навички ефективного спілкування та навчилися правильно реагувати на емоції інших. Присутні діти з числа ВПО активно долучилися до обговорення, ділилися своїми переживаннями та досвідом адаптації на новому місці. Дружелюбна атмосфера сприяла активному обговоренню та обміну досвідом.
 

11.02.2025

Бібліотека №119
 
З нагоди Дня інтернет-друзів та Всесвітнього дня безпечного Інтернету бібліотека № 119 провела для дітей бесіду-застереження «Онлайн-дружба. Як зберегти безпеку?».
Корисні поради «Перші друзі в Інтернеті», гра-тренінг «Я - журналіст», творче завдання «Анкета для друга» - все це допомогло юним користувачам розібратися в основних правилах безпечного знайомства й листування в мережі Інтернет та покращити навички онлайн-комунікації. А добірка книжок «Що таке справжня дружба?» і створені власноруч листівки для друзів нагадали школярам, що віртуальна дружба не може замінити повноцінного спілкування та особистих зустрічей.
 

10.02.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Нещодавно до ЦРБ ім. П. А. Загребельного, на зустріч зі старшокласниками, завітала історикиня, співзасновниця науково-просвітницького проєкту «Symbolon. Центр середньовічних та ранньомодерних студій» Стефанія Демчук. Авторка презентувала свою книгу «Доба постів і карнавалів», про культуру й звичаї епохи Середньовіччя та познайомила присутніх із побутом середньовічних людей, їхньою культурою, звичаями та стереотипами.
Дякуємо письменниці за пізнавальну подорож у часі, яка розпалила цікавість слухачів до вищезгаданої доби та сподіваємось, що «Доба постів і карнавалів» буде  і на полицях нашої бібліотеки!
 

Відео


Зустріч з Ірен Роздобудько (ЦРБ №141 листопад 2010 року)

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter

Loading...