25.12.2023

Бібліотека №119
 
Під час зимових канікул з нагоди Дня подарунків у дитячій бібліотеці № 119 відбувся майстер-клас у творчій майстерні «Мисли кольорово».
У дружній, невимушеній атмосфері юні відвідувачі розповідали про сімейні традиції святкування Різдвяно-Новорічних свят, пригадували улюблені твори про зиму та створювали святкові скриньки для подарунків. Сюрпризи, які діти утаємничать у зроблених від щирого серця виробах, стануть приємною несподіванкою та привітанням для рідних і друзів.
 

25.12.2023

Бібліотека ім. С. Олійника
 
У бібліотеці ім. С. Олійника відбулося засідання клубу «Іванна», приурочене до 190 річчя від дня народження видатної Марко Вовчок – фатальній постаті української літератури. Бібліотекарі розкрили найяскравіші сторінки її життя та представили найвизначніші твори.
Творчість Марії Вілінської є важливою частиною нашої культурної спадщини та надзвичайно цікавою для дослідження. У своїх творах вона часто акцентувала увагу на жіночому питанні, розкриваючи його з різних сторін та не залишалась осторонь від соціальних сфер, висловлюючи свої патріотичні переконання через літературні образи. Захід став чудовою нагодою поглибити знання про світ літературних витоків, обмінятися враженнями та виразити своє бачення разом з іншими прихильниками літератури.
 

25.12.2023

Бібліотека №1
 
Бібліотека № 1 разом із ГО «Мікрорайон Биківня» запросили читачів та мешканців у ЖК «Лісова Казка» на благодійний ярмарок «Зимова магія». Присутні ознайомились з книгами про звичаї українського народу, обряди та традиції. І дорослі, і діти взяли участь у театралізованому дійстві читання колядок, що були відомі ще до початку християнських часів в Україні. Як гідні нащадки своїх предків ми повинні знати, шанувати та берегти свою культуру, бо від цього залежить наша духовність та майбутнє рідної землі. Гості ярмарку донатили на підтримку ЗСУ. Разом до Перемоги!
 
 
 

24.12.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Коляд, коляд, коляда у віконце загляда! Напередодні Різдва коридори ЦРБ ім. П. А. Загребельного наповнилися гучним співом та дзвінким сміхом – це колядники завітали до бібліотеки, аби ознаменувати народження Христа!
Після дружного виконання колядок і тематичних віршиків діти поринули у вир зимових розваг за допомогою розважального міксу «Святковий передзвін». Гуртом вони прикрашали ялинку, грали у літературні сніжки та брали участь у різноманітних командних конкурсах на зимову тематику. Також школярі познайомилися з добіркою повчальних та розважальних різдвяних книжечок, яка допомогла створити особливу святкову атмосферу.
Наприкінці зустрічі кожен з колядників отримав новесенький примірник журналу «Їжачок». Адже недарма кажуть: найкращий подарунок – це книга!
 
 

24.12.2023

Бібліотека ім. С. Олійника
 
Напередодні Різдва бібліотека ім. С. Олійника влаштувала незабутній захід «Чари Різдва» для маленьких читачів.
Бібліотекарі розповідали про важливість родинного об’єднання під час свят, традиції прикрашати дім, виготовляти різдвяні листівки та готувати особливі страви. Спільне читання різдвяних казок, захоплюючі розповіді та святкові вірші від дітей подарували всім веселі враження та радісні моменти.
Діти не лише збагатили знання про традиції Різдва, а й навчилися створювати чарівні подарунки своїми руками на майстер–класі «Різдвяний гостинець для найрідніших». Кожна дитина створила власний слоїк, який наповнила цукерками, любов’ю та теплими побажаннями до рідних.
 

21.12.2023

Бібліотека №119
 
У День народження кросворду відвідувачі ігрової студії «Мовні витребеньки» у дитячій бібліотеці № 119 взяли участь в ерудит-геймі «Слова-павутинки».
Хвилинки інформації від бібліотекарів «Цікаві факти про кросворд», інтелект-конкурс «Хто знає, той відповідає», літературний словограй «Як не знаєш - прочитай, коли мудрий - відгадай!», скандинавські та циклічні кросворди - юні читачі зацікавлено удосконалювали свої знання з української мови.
 
 

15.12.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   Нещодавно до ЦРБ ім. П. А. Загребельного вперше завітала дитяча українська письменниця Галина Ткачук. Пані Галина є не тільки чудовою дитячою письменницею, авторкою понад десяти книжок для дітей та дорослих, вона також відома, як член команди книго- й дітолюбів  улюбленого усіма простору української дитячої книги БараБука, була натхненницею і керівницею його гуртка для юних письменників «Написатор» і сценаристкою проєкту #ЖивіПисьменники.
 
 
 
 

   З-поміж найвідоміших книг Галини Ткачук – чарівна детективна повість «Вечірні крамниці вулиці Волоської», збірка страшилок «Тринадцять історій у темряві», а також екологічна «Книжка про сміття», написана із командою підлітків.
   У нашій бібліотеці пані Галина презентувала учням школи №250 свою нову книжку "Зврк", яка розповідає про містичні події таємничого міста Змієва. Розповідь про підступних дніпрових створінь, кмітливу головну героїню, її вірних друзів та, звісно ж небезпеку, яка на них чигає, викликала у наших відвідувачів непереборне бажання якнайшвидше прочитати цю книжку. Однак на цьому фантастичні історії не скінчилася, адже авторка має справжній хист до дитячого нон-фікшена! Чого тільки варта книжка "Хто такі Котулаки", в якій  пані Галина майстерно перетворює людей на тварин і навпаки.
 
 
 
 

   Щирість, талант, вміння захопити аудиторію, чудові історії – все це сприяло цікавому і тривалому спілкуванню наших читачів з письменницею. Діти зачаровано слухали Галину Ткачук, а наприкінці зустрічі -  подарували свої малюнки, які створили за мотивами її книг.
 
 

13.12.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася мотиваційна зустріч з особливим гостем – ветераном російсько-української війни Олександром Швачкою, який цього річ став рекордсменом світового рівня.
Старшокласники троєщинських шкіл із перших вуст дізналися про нелегкий військовий шлях українського воїна-захисника. Десантник отримав поранення під час оборони містечка Макарів (на Київщині), через яке втратив праву ногу. Але спорт «повернув» пана Олександра до життя: він став для нього не лише фізичною, а й психологічною реабілітацією. Саме тому, у жовтні 2023 року, він разом з командою українських ветеранів взяв участь у міжнародному спортивному фестивалі Арнольда Шварценеггера Arnold Classic Europe, в Мадриді. Лише уявіть: восьмеро ветеранів російсько-української війни потягнули 4 вантажівки вагою 35 тонн і встановили світовий рекорд зі стронгмену!
Також під час спілкування наших читачів з ветераном Деснянського району було порушене  мовне питання, проблема реабілітації  та сприйняття суспільством ветеранів.

Наприкінці зустрічі Олександр Швачка сказав фразу, яка, певно, на все життя запам’ятається школярам: «Кляті москалі можуть забрати частину нашого тіла, наше життя, але вони не можуть забрати нашу волю та нашу країну!».
 

11.12.2023

Бібліотека №119
 
З нагоди Дня мобільних додатків бібліотека № 119 провела для юних відвідувачів заняття з особистісного розвитку «Okey, Google! Навчання. Дозвілля» з циклу «Smart-додатки рулять!». Адже на сьогоднішній день існує безліч мобільних програм, без яких вже важко уявити повсякденне життя. Діти з цікавістю ознайомилися з популярними і корисними додатками для мобільних телефонів та дізналися, як захистити свій гаджет від впливу шкідливих вірусів. А інтерактивні ігри «Як не потрапити в халепу в інтернеті», «Подорож в країну Play Маркету» та презентація «Фішки Google, про які ви не знали» допомогли читачам розібратись в основних аспектах користування мобільними застосунками та інтернетом.
 
 
 

08.12.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
     В Україні стартував Національний  тиждень читання, що проходить під гаслом  "Бути своїми". Долучилася до тижня і ЦРБ ім. П. А. Загребельного, запросивши талановиту письменницю та поетку – Віру Свистун.
 
 
 

    Пані Віра представила свою нову збірку поезії «Дотик осені». Четверта у творчому доробку поетки книга сповнена щирих, пронизаних любов’ю до життя і до людей віршованих монологів, які зворушують своєю щирістю та емоційністю.
 
 
 
 
    Відвідувачі бібліотеки зачаровано слухали Віру Свистун, насолоджувалися спілкуванням з нею, а також декламували улюблені вірші поетки. На зустрічі також була присутня наша давня приятелька бібліотеки – письменниця Надія Семена, котра разом з користувачами читала вірші з ще "гарячої" збірки, аби привітати свою «колегу по цеху» з новою книгою.
    Ми від щирого серця дякуємо пані Вірі за такий атмосферний вечір поезії та подарований примірник «Дотик осені»!

 
 

07.12.2023

Бібліотека №119
 
У День Святого Миколая, коли діти чекають на диво, до бібліотеки № 119 завітали маленькі читачі з особливими освітніми потребами.
Книгограй «Я чекаю Миколая» ознайомив малят із цікавими зимовими історіями, мультфільм «Різдвяна казка» запросив до офісу Миколая-Чудотворця, звідки вони разом зі Святим подорожували світом. Чудовим подарунком для дітей стали книжечки, подаровані бібліотекарями. А потім дошкільнята власноруч творили невеличке диво - янголів-помічників Миколая. Папір, ножиці, клей і гарний настрій…результат не забарився. А  зробили святкових янголів дітки не лише для себе, а і для наших захисників, яким ми вдячні за кожен прожитий день. Тож нехай ці святкові обереги надають сили і мужності нашим воїнам та наближають нашу ПЕРЕМОГУ!
 

Відео

 
Ірен Віталіївна Роздобудько – віртуальна виставка до 60-річчя
від дня народження сучасної української письменниці.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter