21.02.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 «Буду я навчатись мови золотої...»
         Літературно-поетичний вечір               
                                                                             «У нас є мова - мова солов’їна
                                                                                                                                 І наша мова вище, ніж                                                                             пташиний спів…»
                                                                                                  Лотоцький Микола

    21 лютого в Міжнародний день рідної мови в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся літературно-поетичний вечір «Буду я навчатись мови золотої...» для учнів старших класів ЗЗСО №119.
 
 

    Активними провідниками українського художнього слова є письменники, поети, літературознавці. В заході взяла участь мешканка нашого району, друг бібліотеки - письменниця, президент Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка Красицька Людмила Олександрівна.
 
 

     Пані Людмила походить від славетного роду Шевченків і є праправнучкою поета-класика, одного з українських письменників-основоположників української літературної мови Тараса Григоровича Шевченка по лінії сестри Катерини.
 
 

    Увазі присутніх була представлена мовознавча виставка-вернісаж «Українська мова-духовний скарб нації», підготовлена за проектом «За українську мову!».
    Людмила Олександрівна яскраво розповіла школярам, що особисто для неї означає рідне українське слово та який історичний шлях пройшла українська мова від давнини до сучасності. Письменниця провела інтерактивну мовознавчу гру «У нас є мова, мова солов’їна…». За правильні відповіді учні отримали від виступаючої особливі подарунки.
    В підтримку Міжнародного Дня рідної мови школярі радо взяли участь у літературному марафоні «Українські поети про рідне слово».

 
 

21.02.2019

Бібліотека №119
«Подорож до Країни Мовляндії»
Мовознавча година

«Тож вивчайте рідну мову
Вже тепер, з маленьких літ.
Українське наше слово
Хай звучить на цілий світ!»

Надія Красоткіна

            У Міжнародний день рідної мови бібліотека перетворилася на Країну Мовляндію, якою мандрували вихованці старших груп ДНЗ № 12.
 
 

          Разом із дітками бібліотекарі обговорили значення мови у житті людини. На питання: «Для чого нам потрібна мова?» дошкільнята наввипередки вигукували: «Щоб розмовляти!», «Щоб читати!», «Щоб писати!». А бібліотекарі додали: «Щоб спілкуватися між собою, розуміти один одного, складати казки, творити поезію».
 
 

         На підтвердження цих слів малята схвильовано і старанно читали напам’ять віршики про українську мову, про нашу рідну Україну. Оплесками дітлахи підтримували друзів. А чудові вишиванки, одягнені маленькими читцями, підкреслили урочистість свята.
     Потішив майбутніх першокласників мультфільм «Зоологічний український алфавіт» із циклу «Мультіпедія тітоньки Сови». Малюки пригадали усі літери української абетки та дізналися назви тварин, що починаються з цих букв. А продовжити вивчати рідну мову їм допоможуть книжки з виставки «О мово вкраїнська, хто любить її, той любить мою Україну!».
 


 
 

20.02.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Яка різниця, скільки років твоїм кедам, 
 якщо ти гуляєш у них Парижем?»

Тренінг - клас
    Зустрічі користувачів бібліотеки з соціальними педагогами «Центру у справах сім’ї та жінок» завжди цікаві і корисні.
 
 

    Черговий тренінг-клас про вплив оточення на людину та міжособистісні стосунки допоміг дати відповіді на дуже важливі питання. Як форма поведінки, наприклад, допомагає розкрити свої можливості. І від чого залежить культура спілкування? А малювання за темою «Я і оточення» та гра «Вмій сказати  «ні» дали можливість учням самостійно зробити несподівані висновки. Головне: треба вміти відмовлятися від того, з чим не погоджуєшся, створювати свій власний «Простір Щастя».
 
 
 

 
 

20.02.2019

Бібліотека №119
«За фаховими порадами – до бібліотеки!»

«Наше майбутнє залежить від
бібліотекарів, читачів та мрійників.»

Ніл Гейман

     20 лютого до бібліотеки на екскурсію завітали студенти Університетського коледжу Київського університету ім. Бориса Грінченка, які навчаються на спеціальності «Бібліотечна справа», та викладач коледжу Олена Анатоліївна Сіра.
    Бібліотекарі поділилися із майбутніми колегами практичним досвідом проведення різноманітних заходів із юними читачами, наголосивши, передусім, на інтерактивному спілкуванні. Зокрема, дошкільнята потребують більш ігрових форм, а старші діти із задоволенням беруть участь у вікторинах, конкурсах, квестах.
 
 
 

     Також велику увагу бібліотекарі приділяють популяризації бібліотечного фонду і промоції читання. Студентів зацікавила проектна діяльність бібліотеки, спрямована на висвітлення визначних подій в Україні та світі. З особливим інтересом відвідувачі переглянули буктрейлери за книгами відомих українських письменників, створені бібліотекарями. Така форма залучення читачів до літератури, як буктрейлер, показала, що бібліотекарі постійно удосконалюють свій фаховий рівень, впроваджують новації.
          Охоче дівчата і юнаки зголосилися долучатися до заходів у бібліотеці, щоб краще опановувати обрану професію. Сподіваємось, що така співпраця буде цікавою та корисною для усіх.


 
 

20.02.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Слово про слово»
Мовознавчий марафон

       Напередодні Міжнародного дня рідної мови на мовознавчий марафон «Слово про слово» за проектом «За українську мову!» до бібліотеки завітали школярі ЗЗСО № 213.
В рамках заходу бібліотекарі розповіли, що мова пройшла різні шляхи творення, так деякі з них взяли початок у народних обрядах і віруваннях, адже мова – одне із багатьох див, створених людьми.
 
 
 

    Юні користувачі з ентузіазмом прийняли участь в марафоні, який стимулював їх до вдосконалення мовної компетентності та пробудив здоровий дух змагання. Під час мовознавчого змагання пролунало багато українських пісень про рідну мову, віршів, загадок, прислів`їв та легенд.
     Виставка–інсталяція «З рідним словом – ми український народ» допомогла сформувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава.
     Ми маємо надію, що проведений захід пробудить в учасників повагу до рідної мови, любов до рідного краю та його традицій. 
 

20.02.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Небесна сотня-герої нашого часу»
Вечір-реквієм
 
20 лютого – День Героїв Небесної сотні. Українців та людей інших національностей, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській під час Революції Гідності назвали Небесною сотнею. Вони віддали своє життя за честь, за волю, за Україну.

В Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся патріотичний вечір-реквієм « Небесна сотня-герої нашого часу».
В заході взяли участь: заступник голови Київської міської державної адміністрації Старостенко Ганна Вікторівна, заступник голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Алєксєєнко Ірина Миколаївна, члени Спілки АТО Деснянського району, Дитяча волонтерська організація «Патріот-Троєщина» та юнацтво району.
Учасники ДВО «Патріот-Троєщина» представили міні-спектакль «Не відболить, ніяк не відболить».

Емоційне, щире, театралізоване дійство, у виконанні учнів переконливо засвідчило, що Героїв Революції шанують і пам’ятають їх жертовний подвиг в ім’я України.
 

20.02.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
                          «Ви стали прикладом усім, про вас нікому не забути»
Вечір-реквієм
 
«Ми перед пам’яттю героїв
У шані схилимо коліна,
Бо ще не вмерла і не вмре
Нам Богом дана Україна!»

Ганна Романюк.

У День пам’яті Героїв Небесної Сотні відбувся вечір-реквієм «Ви стали прикладом усім, про вас нікому не забути» за проектом ЦБС «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!». Вечір був проведений для студентів Київського міського медичного коледжу.
Вірші, присвячені героям Небесної Сотні, читала українська поетеса, прозаїк, перекладач, педагог, член НСПУ Гонтарук Любов Романівна. Уважно, із сльозами на очах присутні слухали патріотичну поезію.

Автор нагадала кожному про ті трагічні події, які житимуть в нашій пам’яті. Пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє.
 

19.02.2019

Бібліотека №1
«Веселе місто – Алфавіт»
Мовознавча гра-подорож
 
«Рідна мова моя калинова,
Рідна мова моя веселкова,
Чиста, наче у полі джерельце,
Ніжна, нібито мамине серце.»

Шкицька С.
 
19 лютого  до Міжнародного дня рідної мови для вихованців ДНЗ № 175 пройшла мовознавча гра – подорож: «Веселе місто -Алфавіт».
 
Бібліотекар ознайомила дітей із тематичною виставкою: «Ти сяй над світом, рідна мово!» та наголосила, що наша мова співуча, мелодійна, багата.
Дітки радо взяли участь в мовознавчій грі та разом із бібліотекарем «мандрували вулицями веселого міста». На вулиці «Поетичній» - слухали вірші про українську мову - калинову; на вулиці «Загадковій» - змагались, хто краще завершить вірш - загадку, на вулиці «Співоча» веселі мандрівники заспівали пісню «Мова - чисте джерельце».

На згадку про пізнавальний захід учасники отримали в подарунок від бібліотеки цікаві книжечки для малечі.
 

19.02.2019

Бібліотека №115
«Небесна Сотне! Ви тепер святі…»
Година пам’яті
 
Традиційно, протягом останніх п’яти років, бібліотека вшановує пам'ять трагічних подій на Майдані 18-20 лютого.

У Галереї мистецтв, 19 лютого, зібралися учні 5 класу ЗЗСО № 250 щоб згадати хронологію подій Революції гідності, від перших мирних днів - до відкритого протистояння у лютому 2014 року. Діти, яким у той час було по 7-8 років, ніби пережили ті події, які назавжди змінили країну та людей, і згадували тих, кого сьогодні справедливо і трагічно називають Небесною сотнею.
Не залишили байдужими учнів вірші учасниці Майдану Оксани Максимишин-Корабель та українського поета та виконавця Сергія Фоменка, які звучали протягом заходу.
 
Під впливом почуттів усі присутні хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих героїв Небесної Сотні.
 

19.02.2019

Бібліотека №119
«Хто це? Що це?»
Голосні читання

«Читання вголос, особливо дітям, -
це найважливіше у вихованні.»
Віктор Астаф’єв


     Голосні читання – це одна з поширених та найпопулярніших форм роботи  бібліотеки із дошкільнятами та учнями молодшого шкільного віку. Вони дуже заохочують дитину до читання. І від того, з якими книгами відбудеться знайомство юних читачів, залежить, зокрема, їх зацікавленість і подальше бажання читати.
 
 

    Саме твори відомої української письменниці, лауреата Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва Марії Морозенко і обрали бібліотекарі для зустрічі із учнями 1-го класу спеціалізованого навчального закладу«Лісові дзвіночки» за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури».
 
 

    Дітям до вподоби стали кумедні та пізнавальні віршики із серії «Хто це? Що це?», з любов’ю і гумором написані авторкою. Бібліотекарі спочатку прочитали першачкам декілька віршованих історій, а потім запропонували діткам самим продовжити читання. І тут почалося своєрідне «змагання». Як же старалися навіть ті, хто тільки опановує читання! Адже, як виявилось, деякі школярі читають вже досить добре. Діти пильнували за тим, щоб не помилитися при читанні, правильно вимовити слова, відтворити інтонацію, а бібліотекарі їм допомагали. Крім того, голосні читання частково перетворилися на коментовані, тобто школярі разом із бібліотекарями обговорювали прочитане.
 
 

    Перегляд чудового мультику про тварин за віршиками пані Марії також сприяв тому, що маленькі відвідувачі залюбки обрали для читання її книжечки.
Тож відкриваємо чарівний світ літератури разом із бібліотекою!
 
 

18.02.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Традиції й звичаї Японії та Великобританії»
Культурологічна мозаїка
 
В бібліотеці ім. В. Кучера відбулась культурологічна мозаїка «Традиції й звичаї Японії та Великобританії» за проектом «Бібліотека як освітній простір» для учнів гуртка «Діалог культур».

Учасники з цікавістю ознайомились з тематичною виставкою «Діалог культур - рівних і різних».
Співробітники навчально-культурного центру «Схід – Захід» ознайомили учасників заходу з особливостями культур Японії та Великобританії.

Під час заняття учні продемонстрували кмітливість та винахідливість в обговоренні особливостей різних культур англійською та японською мовами.

Завершився захід дружнім чаюванням за японським звичаєм.
 

Відео


Бібліоніч у бібліотеці № 115 для дітей

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter