23.04.2024

Бібліотека №119
 
У Міжнародний день англійської мови та Всесвітній день книги юні читачі бібліотеки № 119 взяли участь у медіа-подорожі «Що ми знаємо про Велику Британію?». Жваве спілкування з бібліотекарями під час пізнавальної бесіди «Англія. Цікаві факти» захопило школярів. Літературний філворд «Твори англійських письменників», лексична гра «Word Finder» та інтерактивна гра «Кошик слів» допомогли дітям не тільки вдосконалити свої знання та навички читання з англійської мови, але й заохотили до подальшого знайомства з  британською дитячою літературою, відвідуючи бібліотеку.
 
 

22.04.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
До Всесвітнього дня книги та авторського права бібліотека ім. С. Олійника організувала для школярів презентацію книги «Шпаргалки з етикету» Оксани Датій. Авторка розповіла про те, що надихнуло написати книгу та поділилася цікавими фактами та історіями. На майстер-класі «Столовий етикет» пані Оксана запропонувала дітям створити власне меню та сервірувати стіл згідно нього. Під час майстер класу діти навчились основам елегантного поводження за столом та іншим аспектам етикету. Батл «Знавці етикету» допоміг закріпити отримані знання. Після зустрічі авторка підписала подаровані книги дітям і бібліотеці.
 
 

18.04.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує популяризувати історію та культуру корінних народів України. У рамках проєкту «Крим: нескорена земля» відбувся історичний екскурс «Кримські татари: що ми про них знаємо» від Гульнари Абдулаєвої.
Гульнара Абдулаєва, історикиня, журналістка та письменниця кримськотатарського походження, розповіла авдиторії основи багатовікової етнічної історії кримських татар. Слухачі дізналися про три основні субетнічні групи, особливости їхніх осель, інтер'єру, побуту й кухні. Також гостя розвінчала безліч нав'язаних міфів та піділилася цікавими фактами про корінних жителів півострова. Наприклад, чи знали ви, що раніше існували кримські верблюди, а їхні власники обожнювали влаштовувати верблюжі скачки?
Наприкінці заходу відвідувачі бібліотеки ознайомилися з книжками, які дають можливість для читачів будь-якого віку довідатися і поміркувати про те, ким насправді є кримські татари, звідки вони взялися і яким чином сформувалися, як народ. А також досхочу поспілкувалися з пані Гульнарою.
 

18.04.2024

Бібліотека №119
     З нагоди Дня довкілля та Міжнародного дня Землі бібліотека № 119 провела урок екологічної грамотності «Не завдай шкоди довкіллю!» для учнів ЗЗСО № 213.
 
 
 
     Пізнавальна бесіда «Майбутнє Землі у твоїх руках», книжкова добірка «Світ довкола нас», онлайн-гра «Trash Hunter», медіапрезентація «Чому потрібно дбати про довкілля?», анімаційний фільм «Сортування» телеканалу «ЕКО ПЛЮСПЛЮС», розмальовки-міркування «Чиста планета» - школярі дізналися про науку екологію, важливість природи для людей і людей для природи, як потерпає довкілля України через війну.
 
 
 
   Разом із бібліотекарями обговорили «Книжку про сміття» Галини Ткачук, свій посильний внесок у збереження навколишнього середовища.
 

18.04.2024

Бібліотека №1
    До Міжнародного дня вдячності волонтерам бібліотека № 1 провела для читачів Волонтерського центру «Перший спалах» зустріч із  військовим, директором БФ Музею волонтерського руху України – Громовим Сергієм.
 
 

    У перші дні повномасштабного вторгнення Сергій робив усе, щоб столиця встояла, аби захистити її мешканців і допомогти військовим. Минулого року він разом з однодумцями створив Музей волонтерського руху України. Також розповів і показав присутнім обереги різних областей України, де кожен має свою історію.
 
 

   Бібліотекарка ознайомила читачів-волонтерів із новою книгою О. Войцехівської «Варто спробувати! Роздуми про волонтерство». Читачі обмінялись досвідом, що спонукало їх стати волонтерами для підтримки військовим і цивільним у важкий час війни. Разом до ПЕРЕМОГИ!

 

15.04.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
У бібліотеці ім. С. Олійника спільно з кандидатом психологічних наук Інною Власенко відбулась когнітивна бесіда «Сила різноманітності».
Пізнавальна бесіда з молоддю була присвячена актуальній проблемі: створенню безпечного та відкритого простору для всіх, де кожна людина має можливість вільно виражати себе та бути зрозумілою оточуючим.
Під час психологічного тренінгу «Емпатія та рівність» учасники взяли активну участь у різноманітних вправах та дискусіях, спрямованих на вдосконалення розуміння гендерних понять та виявлення можливих джерел нерівності в повсякденному житті. Завдяки взаємному обміну думками, учасники отримали нові знання для підтримки гендерної рівності в своїй спільноті.
 

15.04.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    У ЦРБ ім. П. А. Загребельного розпочалися приготування до Великодня арт-годиною «Світ української писанки» із заслуженою майстринею народної творчости України – Тетяною Коновал.
 
 

   Гостя повідала учням школи  № 320 усі тонкощі мистецтва писанкарства: від способів користування інструментами до підбору символів. Наприклад, писанки з квітами дарують дітям, з дубочками – хлопцям, а з вишнями – дівчатам. Також діти познайомилися з літературою про мистецтво писанкарства. Особливо їхню увагу привернула «Писанкова абетка» Тетяни Коновал, де авторка розкриває таємниці знакової системи орнаментики та знайомить із найрізноманітнішими способами створення писанок.
 
 
 

   Під наглядом пані Тетяни школярі створили унікальні писанки, у яких індивідуальність кожного переплелася з традиціями українського народу та мудрістю наших пращурів.
 
 

    Ми щиро вдячні Тетяні Коновал за надзвичайний майстер-клас та чекаємо на наступну зустріч!

 
 

11.04.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Екологія – на часі! Саме тому у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася просвітницька екологічна година «Природа очима дітей».
Юні відвідувачі познайомилися з календарем екологічних дат та зробили свій перший крок до відповідального споживання. Під час перегляду навчальних відео та участі в інтерактивних іграх дітвора довідалася про важливість природних ресурсів для людини, їхнє раціональне використання у державних масштабах й побуті.
Коли екологічна година добігала кінця, школярі долучилися до екологічного майстер-класу. За допомогою ножиць та паперу вони створили невеличкі макети нашої планети, з густими лісами та чистими океанами. Адже саме такою вона буде, якщо кожен з нас докладе зусиль!
 

08.04.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Нарешті! У ЦРБ ім. П. А. Загребельного довгоочікуване книжкове поповнення!

У День нової книги близько сотні чудових видань поповнили полиці бібліотеки. Різножанрові та різнопланові, художні та наукові, з ілюстраціями та без – кожен зможе обрати щось на свій смак. Сама лише «Польська полиця» пропонує щедрий вибір сучасної польської літератури українською!
Тож хутчіше до нас! Поки не розібрали!
 

08.04.2024

Бібліотека №119
 
З нагоди Дня «Намалюй пташку» у бібліотеці № 119 для дітей на занятті творчої майстерні «Мисли кольорово!» відбувся майстер клас «Український диво-птах». Читачі не тільки дізналися про історію виникнення цього неофіційного, але від того не менш цікавого свята, але й познайомилися з творчістю видатної української мисткині Марії Примаченко. Дивовижний світ картин неймовірної художниці не залишив байдужими дітей та заохотив до творчості. І на папері почали оживати міфічні, барвисті образи. У своїх роботах юні митці зуміли передати особистий погляд на фантастичних пташок, які готові злетіти у безкрайнє, вільне небо нашої нескореної України.
 
 

07.04.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулося просвітницьке літературне знайомство «Українки: сміливі та незламні».

Під час зустрічі слухачки дізналися, як з давніх-давен українські жінки відігравали важливу роль у захисті батьківщини. Вони довідалися про войовничі звичаї амазонок та сарматок, походи козачок та подвиги співвітчизниць прогтягом світових воєн. Особливо відвідувачок зацікавила офіційна статистика сьогодення, згідно з якою, понад шістдесят тисяч жінок перебувають у лавах ЗСУ.
Наприкінці авдиторія познайомилася з книжками про українських воїнок: збірками «Жінки війни» Анни Шили та «Любов на лінії вогню» Васіліси Трофимович й романами «Маруся» Василя Шкляра та «Жанна батальйонерка» Ґео Шкурупія.
Літературне знайомство допомогло розвінчати стереотипи та дізнатися історичну правду жителькам Деснянського району. Тепер кожна з них знає, що для жінки також цілком природно бути воїтелькою. Адже це можуть підтвердити тисячі поколінь наших пращурок!
 

Відео

 
День захисту дітей
 

ФотогалереяАкція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter