30.09.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Пізнаймо власну історію!»
Краєзнавчий круїз
 
«Хто не знає свого минулого, той
не вартий свого майбутнього…»

Рильський М.

У Всеукраїнський день бібліотек працівники бібліотек ЦБС Деснянського району здійснили на честь свята краєзнавчу подорож по Київщині.

Багато цікавого з історії України ми дізнались у старому городищі Боярки з чудовою Михайлівською церквою, відвідали  в с. Малютянка дачу-музей відомого українського художника Миколи Корнійовича Пимоненка, якого надихала природа саме цієї місцевості до створення яскравих художніх шедеврів.
 
Особливо були вражені дивовижними історіями про видатних особистостей у Ворзельському музеї історії та культури «Уваровський дім», створеному в дачному будинку відомої киянки Наталії Федорівни Уварової з роду Терещенків.
Й справді історія рідного краю - це ліхтар з минулого, який світить нам у майбутнє.

Щиро вітаємо всіх колег з Всеукраїнським днем бібліотек!
 

30.09.2019

Бібліотека №151
 «Книжний дім – відкритий всім»
 Бібліоекскурс
 
        До Всеукраїнського дня бібліотек в бібліотеці відбувся бібліоекскурс «Книжний дім - відкритий всім» для першокласників школи № 277.
       Галасливі та допитливі дітлахи з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про перші книги та історію створення найдавніших бібліотек,  дивувалися різноманітністю яскравих дитячих книг на полицях та виявили бажання стати читачами бібліотеки.
 
 
 

    Знайомство школярів з бібліотекою пройшло в дружній та радісній атмосфері, як для дітей, так і для нас бібліотекарів.

     
 
 

29.09.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Колись ми юними були, а зараз осінь
наступила…»

Літературно-музичний вечір 

Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку у бібліотеку на літературно-музичний вечір «Колись ми юними були, а зараз осінь наступила…» завітали члени клубу «Золотий вік».

Учасники заходу переглянули мультимедійні матеріали: «4 вправи для перевірки швидкості роботи мозку», «Кольоровий тест, який визначає ментальний вік людини» та з задоволенням взяли участь у «кольорових тестах», проведених бібліотекарем.
Читачі з цікавістю ознайомилися з тематичною розкладкою літератури «Друга половина життя – усім у радість щоб була…», а також поділилися своїми власними рецептами підтримки здоров’я.
 

29.09.2019

Бібліотека №1
«Бібліотек@: знай, мрій, твори…»
Бібліомайданчик

«Бібліотеки – це скарбниці
всіх багатств людського духу.»

Готфрід Лейбніц

До Всеукраїнського Дня бібліотек для мешканців різного віку мікрорайону Биківня проведено бібліомайданчик.

Бібліотекарка ознайомила присутніх із тематичною виставкою:«З книгою жити – з добром і мудрістю дружити». Учасники заходу мали можливість обмінятись враженнями про улюблені книжки, лунали прислів’я, приказки про книгу, діти відгадували загадки та отримували подарунки. Для діток також пройшов майстер клас: «Закладинка - оберіг книги». Малеча залюбки виготовляла різноманітні «кольорові творіння». 
На згадку всі учасники заходу отримали памя’тки : «Цікаві факти про бібліотеку і книгу».
 
Ласкаво просимо до бібліотеки!
 

27.09.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Легенда завжди бере верх над історією…»
Мистецький вечір

Напередодні до 175- річчя від дня народження Сари Бернар в бібліотеку на мистецький вечір «Легенда завжди бере верх над історією» завітали члени клубу «Іванна».

Бібліотекарі разом з учасниками заходу обговорили життя легендарної французької актриси Сари Бернар, ім'я якої півстоліття не сходило зі сторінок газет і журналів всього світу, а доля її була оповита легендою, яка інтригує й сьогодні.
Читачам були представлені: тематична розкладка літератури та відеоролик «Сара Бернар - велика французька актриса» про віртуозну майстерну гру на сцені актриси, яку неперевершений талант та чудовий художній смак не залишали до кінця життя.
 

27.09.2019

Бібліотека №119
«Українська книжка для дітей рятує українську мову»
Творча зустріч

«Діти повинні виростати не тільки
із гаджетами та мультиками,
а й «живими» книжками.»

Оксана Шалак

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та за проєктом «За українську мову!» у бібліотеці відбулася зустріч юних читачів – учнів спеціалізованого навчального закладу «Лісові дзвіночки» - із Оксаною Шалак - відомою українська поетесою, фольклористкою, членкинею Національної спілки письменників України, кандидаткою філологічних наук та переможницею Всеукраїнської літературної премії ім. М. Коцюбинського.

Школярі із захватом слухали поетесу. Їм було надзвичайно цікаво, як вона почала свій творчий шлях, коли написала свій перший вірш та видала першу книжку, де бере натхнення для своєї творчості та чи під силу стати поетом кожному або це заняття лише для обраних. Діти навперебій задавали пані Оксані ці та інші питання, із задоволенням поринали у чарівний світ віршованого слова, розповідали про свої улюблені книжки.
Письменниця наголосила на тому, як важливо багато читати, черпати знання із творів художньої літератури, дбайливо та із трепетом ставитися до книжок, до рідної мови. Не оминула письменниця і тему дружби та взаємодопомоги. Діти радо розповідали про своїх кращих друзів, історії знайомства із ними та про те, як проводять час разом.
Пані Оксана познайомила  дітлахів зі своїми книжками, які були представлені бібліотекарями на виставці «Бібліотека: читаємо, граємо, спілкуємося», зачитала віршики та розповіла про історію написання кожного з них. Виявляється, сюжети багатьох віршів народжувалися під час спостерігання письменницею живої природи, прогулянок зеленим садом або затишним парком.

Дітям настільки сподобалася добра та світла поезія Оксани Шалак, що дехто навіть виявив бажання зачитати власні вірші. І, можливо, у майбутньому юні читачі бібліотеки стануть також відомими поетами. А поки що вони надихаються спілкуванням із такими талановитими митцями, як пані Оксана, на зустрічі із якими гостинно запрошує бібліотека!
 

27.09.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Чим вражає та дивує Корея?»
Пізнавальна година
 
      В ЦРБ ім. П. А.Загребельного відбулась пізнавальна година, присвячена корейській культурі. Захід було підготовлено та проведено студентами КНУ ім. Т. Г Шевченка для учнів початкових класів ЗЗСО №248.
 
 
 

       Школярі дізнались про технічні досягнення Кореї, відомі у всьому світі. Ведучі презентували учасникам заходу корейські мультфільми з субтитрами українською та обговорили з дітками, чи є схожі сюжети та герої в українських та корейських казках.
           Учні з зацікавленістю ознайомились з національною символікою корейського прапора та дізнались, яка квітка є національною в Кореї.
 
 
 

З захопленням та натхненням маленькі читачі взяли участь в тематичному майстер класі «Віяла оригамі».
     Всі бажаючі також мали можливість дізнатись та побачити, як пишуться корейською ієрогліфікою їх імена. Наприкінці пізнавального заходу знавцями - ведучими була продемонстрована ще й корейська писемність.

 
 

27.09.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Ліс - це диво, ліс - це казка. 
То ж заходьте в ліс, будь ласка!»
Лісова школа   
       Багато дивовижних фактів про ліс дізнались юні любителі природи. Бо на чергове заняття гуртка «Лісовичок», за проєктом «Я - за природу!», до них завітала їх улюблений еколог, викладач кафедри методики і психології ІППО Київського університету ім. Б. Грінченко, Санковська Ірина Мечиславівна.
 
 
 

       Розмовляли про сам ліс та його мешканців, як зберегти, як себе поводити в лісі, що потрібно робити, а що категорично заборонено. Довідалися про людей, чиї професії пов’язані з лісом. Діти активно ділилися враженнями від своїх лісових прогулянок та від книг про різні пори року у лісі.
 
 
 

       А щоб надовго запам’ятався урок, учні отримали книжкові закладки –нагадування: «Є ліс – збережи! Мало лісу – захисти! Немає лісу – посади!»
                                                                                                         
 
 

26.09.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
Бібліотека-територія нових ідей та спілкування…»
Інформаційна година
        До Всеукраїнського дня бібліотек у бібліотеку завітали учні ЗЗСО № 147 на інформаційну годину  «Бібліотека-територія нових ідей та спілкування…»
 
 

       Бібліотекарі розповіли, як наразі сучасна бібліотека є культурно-освітнім та дозвіллєвим центром для громади району.
 
 

       Цікавою родзинкою заходу стала фотосесія, яка пройшла у теплій, невимушеній творчій атмосфері показавши, що і в бібліотеці можна знайти натхнення та позитив. 
 

26.09.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Увага! Булінг!»
Психологічний тренінг

       У рамках Всеукраїнського тижня з протидії боулінгу в бібліотеці відбувся тренінг за проєктом «Бібліотека як освітній простір» за участю працівників Центру у справах сім’ї та жінок  Деснянського району та учнів ЗЗСО № 218. Психологічний грамотності школярів навчали: директор Центру  у справах сім’ї та жінок Бачек Тетяна Леонтіївна та психолог Степанюк Оксана Юр’ївна.
 
 

       Учасники заходу більше дізналися про булінг,  його види та наслідки. Психологи разом із учнями розібрали схему булінгу.     Школярі зрозуміли, яку відповідальність за вчинення дій мають ті, хто чинить моральний, матеріальний чи психологічний тиск на оточуючих.
 
 
 
       Учні продемонстрували кмітливість й винахідливість під час тренінгу, й розібралися, як слід правильно діяти під час цькування. Присутні з зацікавленістю ознайомилися з літературою тематичної розкладки «Зупинимо боулінг разом!» та отримали тематичні інформаційні закладки.

 
 

26.09.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Осінній цикл - українські традиції»
Народознавча година
 
     Напередодні свята «Здвиження» до бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 213 на народознавчу годину в якій взяв участь священик Храму святих мучеників Адріана та Наталії - отець Василій.
      Отець Василій розповів, що «здвиження» - це одне з головних свят у східній християнській традиції. Походить воно з першої половини IV століття, коли у Єрусалимі було знайдено хрест, на якому розіп’яли Ісуса Христа.
 
 
 

      З цікавістю дітлахи  переглянули книжечки, які розповідають про українські свята, традиції та звичаї. На завершення зустрічі маленькі читачі отримали в подарунок книжки та солодощі.

 
 

ВідеоЗустріч з Олесем Ільченко (Бібліотека №115 листопад 2010 року)

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter