01.02.2024

Бібліотека №119
 
У Всесвітній день читання вголос до дитячої бібліотеки № 119 були запрошені вихованці з особливими освітніми потребами ДНЗ № 176. Бібліотекарі підготували для дітей захопливу подорож сторінками улюблених казок. Також діти охоче слухали віршики, розгадували загадки, складали пазли з головними героями, а завдяки  ілюстрованій презентації до казки «Курочка Ряба» покращили свої навички читання.
 
 

30.01.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
Бібліотека ім. С. Олійника спільно з Власенко Інною Анатоліївною, кандидатом психологічних наук, викладачем університету ім. Б. Грінченка провели тренінг «Ефективна комунікація 1+1=3» для молоді.
Учасники тренінгу отримали корисну інформацію, необхідні вміння та практичний досвід для реалізації продуктивної комунікації. Під час заняття молодь мала змогу на практиці дослідити, як змінюється інформація при переході від спікера до спікера та виявити ключові компоненти для ефективної комунікації. Професійність психолога дозволила присутнім відкрито виразити думки, ввімкнути критичне мислення, навчитися ставити під сумнів припущення та бути розбірливими щодо інформації.
Ефективна комунікація – навичка, яка стане в нагоді впродовж всього життя у навчанні, роботі та особистому житті.
 

29.01.2024

Бібліотека №119
 
З нагоди Дня пазла на занятті ігрової студії «Мовні витребеньки» читачі дитячої бібліотеки № 119 мандрували стежками інтелектуально-логічного лабіринту «Спритні мовознавці». Дидактична гра «Мовні пазли. Підбери пари слів», квіз «Назви слово», антонімічні фанти,  лексичні головоломки та вміло підібрані бібліотекарями книжки для покращення мовлення і мовної культури – юні відвідувачі залюбки поглибили свої знання з української мови.
 
 

29.01.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
Бібліотека ім. С. Олійника провела патріотичний урок «Героїчна сторінка історії» приурочений до Дня пам’яті Героїв Крут. Бібліотекарі ознайомили молодь з історичною подією, яка сталася на переламному моменті зародження Української держави. Розглянули історію та значення цієї події в контексті нашого сучасного життя. Школярі виявили неабиякий інтерес до теми та з задоволенням переглянули книги.
Переглянувши фільм «Герої Крут 1918» знайшлося чимало паралелей із сьогоднішніми подіями, коли українська держава знову бореться за свою незалежність.

Хвилиною мовчання вшанували тих, хто поклав своє життя за свободу України.
 
 

25.01.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   Нещодавно до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали вихованці Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Деснянського району аби доєднатися до читацького бук-слему «Легенди дракона».
 
 
 

   Юні відвідувачі довідалися чимало цікавого про роль драконів у світовій історії та культурі. Також діти зрозуміли, де проходить межа між міфом та реальністю в історіях про драконів і спробували скласти власні легенди про символ 2024 року. Новими для маленьких читачів стали відомості про китайський календар, за допомогою якого визначають символ року. А наприкінці зустрічі діти доєдналися до тематичного майстер класу з виготовлення кумедних дракончиків.
 
 

24.01.2024

Бібліотека №1
 
До Дня Соборності України бібліотека № 1 провела для старшокласників СШ № 277 урок історії «І в цю велику, страшну годину, з’єднай в єдину всю Україну!». Захід розпочався з виконання Державного Гімну України. Школярі ознайомились з літературою, яка поглибить знання з історії, дізнались, що означає термін «соборність» і, коли відбувся Акт Злуки УНР та ЗУНР, прослухали цитати видатних українців про соборність, читали вірші. Акт Злуки став символом наступних поколінь борців за Україну. Ідея соборності була і залишається національною цінністю українців.
 
 

22.01.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
Бібліотека ім. С. Олійника відвідала дітлахів другого класу, щоб розповісти їм про одне з найважливіших свят для нашої країни – День Соборності України. Бібліотекарі провели з дітьми символічну акцію «Живий Ланцюг Соборності», а також відзначили 105-річницю з дня підписання Акту Злуки між Західною та Східною Україною чудовим майстер класом «Від краю до краю». За допомогою патріотичних сердець дітлахи вивчали рідну країну та показували місця, які особливо близькі для них. Жовто-блакитна мапа демонструє чудовий образ нашої унікальної нації та що кожен регіон – це невід’ємна частина цілого. Нехай День Соборності буде святом не лише об’єднання територій, але й об’єднання сердець та думок.
 
 

22.01.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
      Сьогодні до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали школярі, аби доєднатися до святкування одного з найважливіших державних свят –  Дня Соборности України.
 
 
 
 

     Юні відвідувачі дізналися про історичне підґрунтя свята і усвідомили, що його головна суть – єдність. Вони навчилися складати українські народні приказки про єдність та знаходити приклади цього явища в житті. Після перегляду відео з повчальною історією про соборність, учні взяли участь в патріотичному майстер-класі.
 
 
 
 

    А наприкінці заходу діти разом з бібліотекарками доєдналися до щорічної акції присвяченій Дню Соборности України. Під супровід національного гімну ми відтворили міні-версію живого ланцюга, що символізує неподільність українського народу та його земель: від Києва до Сімферополя, від Донецька до Львова!

 

19.01.2024

Бібліотека №119
   З нагоди Дня пінгвінів бібліотека № 119 влаштувала пізнавальну зооекспедицію «Чорно-білі бешкетники» для дітей з особливими освітніми потребами.
 
 

   Як пінгвіни витримують холод, чому не літають, як вирощують пташенят, що робить малеча у пінгвінячому дитячому садку – діти з інтересом переглядали книжки, уважно слухали бібліотекаря.
 
 
 
  Гарного настрою маленьким читачам додали «Казка про пінгвіна, який хотів літати», мультфільм «Пін Пінгвін» та майстер-клас «Кумедний Пінгвінчик». Рукотворні пташки вийшли дуже милими, а скарбничка дитячих знань з природознавства поповнилася цікавинками про диво-пернатих.
 
 

19.01.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    До Всеукраїнського дня пам’яти кіборгів у ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібралася громада, аби вшанувати захисників Донецького аеропорту.
 
 
 

    Година пам’яти «Аеропорт. Неповернення» розпочалася традиційною хвилиною мовчання у знак скорботи та поваги до полеглих воїнів. Сильні, незламні, сталеві, справжні патріоти! Вони змусили захоплюватися собою навіть противника. Адже саме ворог назвав їх «кіборгами», маючи на увазі, що лише роботи можуть витримати таку складну боротьбу в пекельних умовах. Але вони – не роботи. Вони – люди і вони – українці!
 
 

   Саме тому опісля відвідувачі бібліотеки пригадали хронологію боїв за Донецький аеропорт, аби назавжди закарбувати у пам’яти подвиг українських бійців. Вони переглянули документальні матеріали та уривки з кінофільму «Кіборги», а також оглянули тематичну художню та наукову літературу. Серед книжкової добірки кожен зміг знайти щось для себе, кожен зміг знайти спосіб увіковічнити подвиг кіборгів.
    На зустрічі виступив наш відданий читач - Валентин Бугрим – доктор філософії, академік, громадський діяч, який  зачитав новели та вірші присвячені героям нашої країни.


 
 

18.01.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Нині у ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібралися поціновувачі творчости української художниці-авангардистки, реформаторки сценографії –  Олександри Екстер.
До дня народження мисткині у бібліотеці відбулася тематична лекція українського професійного карикатуриста Олега Смаля. Під час лекції слухачі довідалися про життєвий шлях та особливості творчого стилю О. Екстер, чиє ім’я носить одна з вулиць Деснянського району. А також поціновувачі мистецтва переглянули пізнавальне відео та оглянули підбірку тематичної літератури.
Вишенькою на торті стала віртуальна галерея, яка дозволила відвідувачам познайомитися з картинами художниці. За допомогою цього заходу читачі бібліотеки дізналися більше про унікальний феномен в українському мистецтві – Олександру Екстер.
 

Відео

 .
Сонце в озері твоєму.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter