10.03.2025
Бібліотека №119 |
Цікаво та змістовно відзначили 211-у річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка відвідувачі ігрової студії «Мовні витребеньки» у дитячій бібліотеці № 119.
09.03.2025
Минають віки, а слово Тараса Шевченка продовжує жити в серцях українців. Сьогодні У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася літературна година, присвячений генію української літератури – Тарасу Григоровичу Шевченку.
Шевченко – це не лише історія, а й наша сучасність! 06.03.2025
Бібліотека № 1 до дня народження Тараса Шевченка провела для читачів голосні читання. Присутні ознайомились з історією виходу першого видання «Кобзаря» 1840 року. Взяли участь у голосних читаннях та відчули дух і характер історичного століття, в якому народився і жив Тарас Шевченко. Скільки сказано про Кобзареву поезію, але й сьогодні вона сприймається по новому та надихає український народ на ПЕРЕМОГУ!
06.03.2025
У бібліотеці ім. С. Олійника до Міжнародного дня співпраці жінок (International Women`s Collaboration Brew Day), відбувся захід «Єдність, співпраця, успіх». Запрошена жінка-науковець, авторка науково-методичних праць Городянська Лариса Володимирівна, доцентка кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності підприємств НАУ, поділилася цікавими фактами про співпрацю в науці та успішні жіночі ініціативи.
04.03.2025
У Всесвітній день письменника бібліотека № 119 влаштувала для своїх читачів творчу зустріч із талановитою письменницею-казкаркою, авторкою проєкту «Чарівний разок маминих казок» Лілією Гудзь.
03.03.2025
Напередодні Всесвітнього дня письменника до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала відома українська письменниця, журналістка, редакторка, лауреатка міжнародних та всеукраїнських літературних премій Юлія Бережко – Камінська, у доробку якої вже понад десять сучасних творів.
Щиро дякуємо пані Юлії за подаровані книги та з нетерпінням чекаємо наступних зустрічей! 28.02.2025
У ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібрався творчий гурток ART_MILA на етнопосиденьки, аби дізнатися більше про автентичні звичаї українського народу.
Цього разу бібліотекарки розвінчували міфи про святкування Масниці, особливо щодо її кулінарних особливостей.
Чи знали ви, що приготування «блінів» не є традиційним для української Масниці? Натомість наші предки завзято ліпили вареники з найрізноманітнішими начинками! Ознайомившись із тематичними книгами, діти скуштували справжній смак народної кухні. Натхненні цікавою розповіддю, гуртківці взялися за пензлі, щоб відтворити палітру смаку українських вареників на полотні. Якими вони вийшли? Це варто побачити! 27.02.2025
Скажи «ні» булінгу разом з бібліотекою!
Нині у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся тренінг по протидії булінгу «Стоп булінг: захисти себе та інших!». Дякую ГО «Ла Страда – Україна» за чудову зустріч! 27.02.2025
Яка ж вона захоплююча та цікава, наша українська спадщина!
Звісно, якщо її знати! Тож сьогодні, в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного молодь Деснянського району отримала чудову можливість познайомитись з автентичними традиціями святкування свята Колодія. Колодій — це свято проводів зими й зустрічі весни, яке триває цілий тиждень, до початку Великого посту. За традицією, кожен день несе у собі свої значення, повір’я, обряди, заборони та правила поведінки. Всю цю, саме, українську, традицію святкування сучасно, весело, красиво та стильно передали учасникам наші гості – команда Київського столичного університету імені Бориса Грінченка на чолі з Ольгою Мусіяченко. 26.02.2025
З нагоди свята Колодія бібліотека № 119 влаштувала для молодших школярів творче видноколо «Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо!».
Бібліотекарі ознайомили дітей з унікальними традиціями та звичаями цього стародавнього українського свята, що символізує пробудження природи, оновлення та надію на щасливе майбуття, прихід весни. А оскільки саме жайворонок приносить першу звісточку про весну і перше тепло, юні читачі залюбки виготовили весняних жайворонків з кольорового паперу. 25.02.2025
До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася бібліотечна хроніка «Боролися тоді, переможемо зараз».
Учасники зустрічі дізналися про перші дні спротиву окупації, про героїв, які не скорилися загарбникам, а також про боротьбу, що триває й досі. Бібліотекарки розповідали про силу незламного духу кримськотатарського народу, громадянську позицію мешканців півострова та роль України у поверненні Криму. Дякуємо всім, хто долучився до заходу! Наша пам’ять і правда – наша зброя. Крим був, є і буде українським! |
Відео
|