10.03.2025

Бібліотека №119
 
Цікаво та змістовно відзначили 211-у річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка відвідувачі ігрової студії «Мовні витребеньки» у дитячій бібліотеці № 119.
Інтерактивна гра «Редактор», анаграми «Шевченкова Україна», мовна вправа-асоціація «Улюблені слова», анімаційний фільм «Як Тарас Шевченко став зіркою» із серії «Книга-мандрівка. Україна», декламування напам’ять віршів поета, творче завдання «Садок вишневий коло хати» - читачі не тільки віддали шану Великому Кобзарю, а й поповнили свій словничок шевченківськими неологізмами, красномовними епітетами та переконалися, що світ української літературної мови можна відкривати нескінченно.
 

09.03.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Минають віки, а слово Тараса Шевченка продовжує жити в серцях українців. Сьогодні У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася літературна година, присвячений генію української літератури – Тарасу Григоровичу Шевченку.
Ми розпочали із загадкового акровірша, що допоміг учасникам визначити, кому присвячена наша зустріч. Разом переглянули цікаве відео «Як Тарас Шевченко став зіркою нашого народу» та згадали ключові моменти його життя.
Бібліотеку наповнили поезія Шевченка, вікторина для справжніх знавців його життя і творчості, а також теплі слова про значення спадщини великого поета-пророка для кожного українця.
Особливий настрій під час тематичного майстер-класу створила сучасна інтерпретація творів Шевченка – пісня «Думи мої» у виконанні Артема Пивоварова і Надії Дорофеєвої.

Шевченко – це не лише історія, а й наша сучасність!
 

06.03.2025

Бібліотека №1
 
Бібліотека № 1 до дня народження Тараса Шевченка провела для читачів голосні читання. Присутні ознайомились з історією виходу першого видання «Кобзаря» 1840 року. Взяли участь у голосних читаннях та відчули дух і характер історичного століття, в якому народився і жив Тарас Шевченко. Скільки сказано про Кобзареву поезію, але й сьогодні вона сприймається по новому та надихає український народ на ПЕРЕМОГУ!
 

 

06.03.2025

Бібліотека ім. С. Олійника
 
У бібліотеці ім. С. Олійника до Міжнародного дня співпраці жінок (International Women`s Collaboration Brew Day), відбувся захід «Єдність, співпраця, успіх». Запрошена жінка-науковець, авторка науково-методичних праць Городянська Лариса Володимирівна, доцентка кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності підприємств НАУ, поділилася цікавими фактами про співпрацю в науці та успішні жіночі ініціативи.
На тренінгу «Синергія» учні дізналися, як вибудовувати продуктивні партнерства та взаємодіяти в команді для досягнення спільних цілей. Учасники заходу створили плакат, де кожен охочий міг додати свій внесок і підкреслити значення спільної праці, а документальний відео-матеріал наочно продемонстрував, як об’єднавши зусилля легше досягати визначних успіхів.
 

04.03.2025

Бібліотека №119
 
У Всесвітній день письменника бібліотека № 119 влаштувала для своїх читачів творчу зустріч із талановитою письменницею-казкаркою, авторкою проєкту «Чарівний разок маминих казок» Лілією Гудзь.
Презентація книг «Великі пригоди маленького мишеняти», «Коли усміхаються янголи», «Від росинки до сніжинки» та мультфільмів до них, казкові вікторини про головних героїв наповнили авдиторію чарівною атмосферою. Залюбки діти слухали цікаві розповіді, оповідання, казки у виконанні авторки і з не меншим інтересом ставили безліч запитань. Наприкінці зустрічі до пані Лілії утворилася черга з охочих отримати автограф та зробити світлину.
Жваве та щире спілкування з письменницею, безсумнівно, залишило в дитячих серцях тепло, радість та бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури для дітей. А бібліотека у цьому допоможе.
 

03.03.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Напередодні  Всесвітнього дня письменника до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала відома українська письменниця, журналістка, редакторка, лауреатка міжнародних та всеукраїнських літературних премій Юлія Бережко – Камінська, у доробку якої вже понад десять сучасних творів.
Читачам бібліотеки авторка презентувала свої прозові твори, а більш детально висвітлила книгу «Сергій Параджанов. Режисер свого життя», що продовжує серію біографічних видань про видатних людей, які працювали на розвиток України.
Присутні в залі мали можливість послухати авторське виконання глибокої та чутливої поезії, що захоплює, хвилює та вселяє надію.

Щиро дякуємо пані Юлії за подаровані книги та з нетерпінням чекаємо наступних зустрічей!
 

28.02.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    У ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібрався творчий гурток ART_MILA на етнопосиденьки, аби дізнатися більше про автентичні звичаї українського народу.
 
 
 
 
  Цього разу бібліотекарки розвінчували міфи про святкування Масниці, особливо щодо її кулінарних особливостей.
 
 

   Чи знали ви, що приготування «блінів» не є традиційним для української Масниці? Натомість наші предки завзято ліпили вареники з найрізноманітнішими начинками! Ознайомившись із тематичними книгами, діти скуштували справжній смак народної кухні.
 
 
 

   Натхненні цікавою розповіддю, гуртківці взялися за пензлі, щоб відтворити палітру смаку українських вареників на полотні. Якими вони вийшли? Це варто побачити!

 
 

27.02.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Скажи «ні» булінгу разом з бібліотекою!

Нині у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся тренінг по протидії булінгу «Стоп булінг: захисти себе та інших!».
На заході підлітки дізналися про види булінгу, його ознаки та шляхи протидії. Учасники тренінгу обговорили реальні ситуації, поділилися власними думками та дізналися, як захистити себе і підтримати тих, хто опинився у складній ситуації.
Разом будуємо безпечний простір без насильства!

Дякую ГО «Ла Страда – Україна» за чудову зустріч!
 

27.02.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   Яка ж вона захоплююча  та цікава, наша українська спадщина!
  Звісно, якщо її знати!
   Тож сьогодні, в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного  молодь Деснянського району отримала чудову можливість познайомитись  з автентичними традиціями святкування свята Колодія.
 
 
 

   Колодій — це свято проводів зими й зустрічі весни, яке триває цілий тиждень, до початку Великого посту. За традицією, кожен день несе у собі свої значення, повір’я, обряди, заборони та правила поведінки.
 
 
 
 

   Всю цю, саме, українську, традицію святкування сучасно, весело, красиво та стильно передали учасникам наші гості – команда Київського столичного університету імені Бориса Грінченка на чолі з Ольгою Мусіяченко.
 
 

  Дякуємо пані Ользі за харизму, гумор та вміле поєднання сучасності та і старовини! Працівникам Музею Бориса Грінченка – за реквізити і чудові костюми (які важко назвати реквізитом!), а студентам Фахового коледжу Київського столичного університету імені Бориса Грінченка -  за вишуканий майстер-клас!
 
 

26.02.2025

Бібліотека №119
 
З нагоди свята Колодія бібліотека № 119 влаштувала для молодших школярів творче видноколо «Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо!».
Бібліотекарі ознайомили дітей з унікальними традиціями та звичаями цього стародавнього українського свята, що символізує пробудження природи, оновлення та надію на щасливе майбуття, прихід весни. А оскільки саме жайворонок приносить першу звісточку про весну і перше тепло, юні читачі залюбки виготовили весняних жайворонків з кольорового паперу.
Обрядові закличні веснянки й вірші з тематичної книжкової добірки, загадки про весну, філворд «Чарівник Колодій» додали школярам натхнення. Тож нехай створені власноруч патріотичні жовто-блакитні пташечки принесуть на своїх крилах не тільки сонячну весну, а і мир та злагоду в Україні!
 

25.02.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася бібліотечна хроніка «Боролися тоді, переможемо зараз».

Учасники зустрічі дізналися про перші дні спротиву окупації, про героїв, які не скорилися загарбникам, а також про боротьбу, що триває й досі. Бібліотекарки розповідали про силу незламного духу кримськотатарського народу, громадянську позицію мешканців півострова та роль України у поверненні Криму.
Під час заходу було представлено тематичну виставку літератури, що розповідає про історичні події та боротьбу за права людини в Криму. Також особливу увагу приділили історіям очевидців, які поділилися своїми спогадами та переживаннями. Читачі разом з бібліотекарками обговорили значення цієї дати, переглянули документальні матеріали та висловили підтримку тим, хто продовжує боротьбу за свободу півострова.

Дякуємо всім, хто долучився до заходу! Наша пам’ять і правда – наша зброя. Крим був, є і буде українським!
 

Відео

 
Знамениті українці
 
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter