13.04.2025

Бібліотека ім. С. Олійника
 
У бібліотеці ім. С. Олійника відбулася ювілейна година «Мандрівка крізь час і простір» присвячена 80-річчю від дня народження українського письменника-фантаста Сергія Дяченка. Присутні вирушили у літературну подорож сторінками творчості автора, який у співавторстві з дружиною Мариною створив цілий світ неповторної інтелектуальної фантастики. Дізналися про життєвий шлях письменника та особливості його творчого стилю. А читачі ділилися враженнями від прочитаних улюблених творів.

 

11.04.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
  Бібліотека продовжує знайомити громаду Деснянського району з рухом шістдесятників. Сьогодні до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала Олена Лодзинська, завідувачка Музею шістдесятництва, з лекцією «Шістдесятники: голос свободи в українському русі опору».
 
 
 

  Молодь, яка доєдналася до лекції, мала змогу поринути у захоплюючу історію боротьби українських інтелігентів за національну ідентичність та свободу. Лекторка поділилася важливими фактами та історіями про визначних діячів руху, їхній вплив на культуру та суспільство. Присутні в залі були активно залучені до обговорення, ставили питання і виявили неабиякий інтерес до теми, що є важливою частиною нашої національної пам’яті.
 
 

  Зустріч не лише розширила знання учасників про шістдесятників, а й сприяла формуванню почуття національної гордості та відповідальності за майбутнє країни.

   Бібліотека щиро вдячна Олені Лодзинській за вражаючу лекцію і всім учасникам за активну участь!

 
 

09.04.2025

Бібліотека ім. С. Олійника
 
У бібліотеці ім. С. Олійника відбувся тренінг «Розпізнати, зупинити, запобігти» з протидії булінгу за участі тренерки Національної мережі (комітет молоді) ГО Ла Страда Україна Мовчан Анастасії.
На теоретичній частині учасники дізналися, що таке булінг і чим він відрізняється від конфлікту, дізналися, як діяти та куди звертатися по допомогу. Особливу увагу приділили практичним вправам та рольовим іграм, що допомогли підліткам краще зрозуміти емоції жертви, агресора та спостерігачів. Учасники активно долучалися до обговорення, ставили запитання та ділилися своїми думками.
 

09.04.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася важлива лекція на тему «Розвінчання мітів про Крим. Культура памʼяті півострова». Спікером виступив Євген Бондаренко – керівник відділу інформаційного забезпечення в Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим.

Лекція стала нагадуванням: культура памʼяті – це наша зброя проти забуття, маніпуляцій та брехні.
Разом із паном Євгеном учасники занурилися у болісну та водночас надважливу історію новітнього Криму. Говорили про:
▪ розподіл флоту після розпаду СРСР;
▪ конфлікт довкола острова Тузла як передвісника подальшої агресії;
▪ окупацію Криму у 2014 році;
▪ героїзм і трагедію: вбивство Решата Аметова – першої жертви російсько-української війни;
▪ подвиг полковника Ігоря Бездая, який у 2014-му році єдиний  проявив лідерство та рішучість — перегнав усю справну авіацію  з Криму  на континентальну частину України.
Дякуємо всім присутнім за щиру зацікавленість та живу дискусію!
 
Щиро дякуємо пану Євгену за подаровані книги та з нетерпінням чекаємо наступних зустрічей!
 

07.04.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    ЦРБ ім. П. А. Загребельного влаштувала Lit-мандрівку «Подорож туди і звідти» за мотивами неймовірної книги «Гобіт» Дж. Р. Р. Толкіна.
 
 
 
 

   Наш маршрут був сповнений пригод та несподіванок. Ми дізнавалися, хто такий Толкін і чому його називають «батьком сучасного фентезі». Пройшли тематичний тест і з'ясували, до якої раси Середзем’я належить кожен із нас – ельфів, гномів, гобітів чи людей. Створили власну карту мандрівки до Самотньої гори – легендарного місця, де дрімає дракон Смог. Взяли участь у веселих іграх, загадках Голума, пройшли Морокліс і навіть змогли дістатися до лігва дракона, перемігши його у грі «холодно-тепло».
 
 
 

  Це була не просто гра, а справжня літературна пригода разом з сімейними читаннями для юних читачів та їхніх родин. Вона поєднала знання, фантазію, командну роботу й любов до читання.

Дякуємо всім учасникам за чудову атмосферу та неймовірні емоції!

Читайте Толкіна – і відкривайте нові світи!

 
 

06.04.2025

Бібліотека №1
 
Бібліотека № 1, до Всесвітнього дня здоров‘я, разом із психологинею Національної академії внутрішніх справ - Калашник Анастасія та тренером-експертом Міжнародної асоціації психологів - Остролуцька Любов провели тренінг «Як зберегти ментальне здоров‘я?».
Пані Анастасія розповіла про важливі психологічні методи і техніки для управління емоційним станом, про необхідність піклування про фізичне та ментальне здоров‘я. Пані Любов провела тренінг за методикою «Mindfulness» і навчила контролювати себе у різних емоційних ситуаціях.
Ми всі сьогодні маємо дбати про ментальне здоров‘я, виходячи з можливостей, які доступні під час війни, заради майбутнього та для підтримки і допомоги Збройним Силам України.
 

03.04.2025

Бібліотека ім. С. Олійника
 
До Всесвітнього дня здоров’я у бібліотеці ім. С. Олійника відбулась зустріч «Здоров’я: традиції і сучасність» для членів клубу «Натхнення». Запрошені спеціалісти - лікарки фізіотерапевт  пані Тетяна та хірург опікового центру пані Марія поділилися перевіреними знаннями, розповіли про основні принципи фізичного та психічного здоров’я. Вони наголосили на важливості правильного харчування, фізичної активності, якісного сну та гармонійного психологічного стану.
Під час заходу обговорили про сучасні підходи до зміцнення здоров’я. Користувачі отримали мотивацію приділяти більше уваги своєму здоров’ю та впроваджувати корисні звички в повсякденне життя.
 

03.04.2025

Бібліотека №119
 
У Міжнародний день дитячої книги у бібліотеці № 119 для дітей було дуже гамірно, адже відбувалося книжкове новосілля. До уваги читачів було представлено різноманіття книжок - від казкових пригод до пізнавальних історій, з якими їх знайомили бібліотекарі.
Маленькі читачі здійснили цікаву книгомандрівку, під час якої пригадували улюблені твори та літературних героїв і залюбки слухали уривки з нових книжок.

Бібліотека запрошує всіх поціновувачів читання на ознайомлення з книжковими новинками!
 

03.04.2025

Бібліотека №1
     До Міжнародного дня дитячої книги та до 220-річчя з дня народження данського казкаря Ганса Андерсена бібліотека № 1 провела казкотерапію «Неперевершений казкар» для школярів молодшого віку.
 
 
 

    Діти прослухали інформацію про життя та творчість письменника, взяли участь у вікторині, відгадували загадки, дивились мультфільм «Гидке каченя», кожен отримав у подарунок – дитячий журнал «Їжачок».
 
 

    Мудрі казки Андерсена розповідають про світ дитячих емоцій. Завітайте до бібліотеки і познайомтеся з цікавими казками письменника та іншими сучасними дитячими книгами!     
 
 

02.04.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   Чому це сміх лунає коридорами бібліотеки? А тому, що до Міжнародного дня дитячої книги у ЦРБ ім. П. А. Загребельного вперше завітала українська письменниця, авторка і виконавиця пісень, а також наша колега-бібліотекарка – Валентина Захабура.

   Гостя представила юним читачам свої дві нові книги «Панцир, лапи й крила пані Оксани» та «Лео-Фу або я народився собакою». Жодна з цих історій не є вигаданою: колись вони відбувалися з людьми та їхніми тваринками.

 
 
 

  «Панцир, лапи й крила пані Оксани» захопила дітей своїм кумедним сюжетом та цікавими персонажами. Пані Валентина зачитувала перші розділи книги, проявляючи всю свою акторську майстерність. Окрім цього Розповідала про створення імен своїх персонажів. Наприклад, як черпах став Олегом Петровичем: він любив полуницю як Олег та був врятований Петром Івановичем. А в кінці книжки на кожного чекаю сюрприз – таємничий к`юар-код!

  Перед представленням «Лео-Фу або я народився собакою» письменниця розповіла про те, як волонтери рятують собак із зони бойових дій та від жорстокого походження. Адже саме врятований песик подарував їй натхнення! Але ця історія не про нещасних тварин, а навпаки – про дуже щасливого чотирилапого.

 
 

  Діти сміялися, співпереживали, ставили безліч запитань і навіть фантазували власні історії. Зустріч із Валентиною Захабурою перетворилася на справжнє свято книги, доброти й творчості. Ми щиро дякуємо пані Валентині за тепло, щирість і неймовірну енергетику, яку вона подарувала нашій бібліотеці.

 
 

02.04.2025

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Бог танцю, добрий геній балету – як тільки не називали фантастичного Сержа Лифаря!

З нагоди 120-ї річниці від дня народження танцівника, балетмейстера та новатора балету у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся творчий портрет, присвячений його особистості.
На зустрічі слухачі Університету III віку переглянули документальний фільм-біографію «Серж Лифар. Українці, що змінили світ», який розкриває історію становлення митця, його шлях від Києва до світового визнання.
Читачі бібліотеки мали можливість ознайомитися з тематичними книгами, що детально розповідають про творчий спадок Лифаря та його внесок у світовий балет.

Цікавий факт! У нашому Деснянському районі є вулиця, яка з 2016 року носить ім’я геніального Сержа Лифаря.

А якщо хочете дізнатися про нього більше – завітайте у бібліотеку!
 

Відео

 
Міжнародний день джазу
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter