25.09.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Я народився і жив для добра і любові…»
Літературно-мистецька година

«Життя таке коротке. Поспіщайте творити добро»
Олександр Довженко

Для всіх навколо Олександр Довженко був центром Всесвіту, він був Сонцем, навкруги якого обертались інші планети…

В ЦРБ відбулась літературно-мистецька година, присвячена 125-річчю від дня народження Олександра Довженка, видатного українського кіносценариста, письменника, філософа для учнів 9 класу ЗЗСО № 249.

Школярам була презентована література тематичної виставки «Олександр Довженко. Зачарований Десною» та представлена мультимедійна презентація матеріалів, присвячених цікавим сторінкам життєвого та творчого шляху митця. Школярі поринули у світ національного кіномистецтва 30-40-х років минулого століття та подивились уривки з найкращих художніх кінострічок Олександра Довженка.
Цікавою сторінкою заходу стала інтелектуальна гра «Олександр Довженко: життя великих», взявши участь в якій учні виявили знання сторінок біографії кіномитця, а також показали знання з української історії та культури.

Масштаби Довженківського мислення та творчості - безмежні. Але був центр, навколо якого оберталися всі створені автором образи і картини. Це боротьба людини за гармонійне, прекрасне, розумне, боротьба людини за щастя людства.
 

25.09.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«МОБІЛЬНА БІБЛІОТЕКА»

У 2018 році ЦБС Деснянського району взяла активну участь у громадському бюджеті – міста Києва 2018 з проєктом «Мобільна бібліотека».

Мета проєкту - популяризація книги та читання, послуг та сервісів сучасних публічних бібліотек, можливість організації альтернативних форм проведення дозвілля для дітей і дорослих та обслуговування маломобільних груп населення віддалених мікрорайонів Троєщини.

25 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек відбулося відкриття громадського проєкту «Мобільна бібліотека» у парку «Деснянський». На святі книги та читання кожен міг знайти собі заняття до душі на свіжому повітрі, у цікавій та веселій компанії бібліотекарів.
Для гостей свята були організовані зони читання з книжками та періодичними виданнями, активного відпочинку з майстер класами, вікторинами, інтерактивним спілкуванням, настільними іграми, конкурсом малюнків на асфальті та зона IT з мережею Інтернет, WI-FI-зоною.

Також бібліотекарі приготували оригінальний книжковий торт – інсталяцію «Смачного читання». Нетрадиційна зустріч із книгою привернула до себе увагу як дітей так і дорослих. Цей книжковий торт – заклик до цікавого, захопливого читання.

Усі хто завітав сьогодні до парку «Деснянський» провели час цікаво та з користю.
Наступний виїзд мобільної бібліотеки планується 5 жовтня, на фестивалі вуличного мистецтва «Street Art and Music Festival», який пройде в «Мій парк» Деснянського району (парк на перетині проспектів Шухевича та Маяковського).
#бібліотека&громада
ТВОРИМО МАЙБУТНЄ РАЗОМ!

 

25.09.2019

Бібліотека №119
«Вітальні листівки»
Заняття гуртка «Творчість юних»

«Учителем не кожен може бути,
Не кожне серце вміє говорить...
Учитель лише той, хто вміє чути,
Окрилити, навчити і любить.»

Надія Красоткіна

Незабаром усі школи країни наповнюватиме святковий настрій — квіти і теплі слова вдячності даруватимуть учні своїм вчителям, дякуватимуть за їх нелегку та самовіддану працю. А яким особливим привітанням можна здивувати свого вчителя? Про це дізналися читачі бібліотеки на майстер класі з виготовлення привітальних 3D листівок до Дня вчителя, який провели бібліотекарі. Адже найкращим подарунком для вчителя є щира творчість його учня.

Юні митці залюбки поринули у творчу атмосферу, старанно і з натхненням працюючи над своїми витворами, вкладаючи у них частинку своєї душі та любов до вчителя. Кожна листівка виявилася не схожою на іншу, унікальною, підкреслила неповторну стилістику автора. Тендітні гілочки із яскравими квітами, об’ємні та пишні півонії, що ніби розкрили свої пелюстки на сторінках листівок, та ніжні фіалки створили чудовий святковий настрій! А проникливі вірші-побажання, які діти вписали у листівки, додали подарункам теплоти та індивідуальності та стали приємним сюрпризом для улюбленого вчителя.
Поважати своїх учителів — обов’язок кожного учня. А День вчителя - ще одна яскрава нагода показати своє шанобливе ставлення до педагогів. Це вони щодня ведуть тебе, юний друже, стежинами країни Знань, відкривають нові горизонти, жартують разом із тобою та дають дружні поради. Тож у першу неділю жовтня не забудь привітати вчителів — вони, як ніхто, заслуговують найтепліших побажань. А бібліотека радо до цих побажань долучається!
 

24.09.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Казкотерапія Тетяни Щербаченко»
 Творча зустріч
«Малюю словами»,
будую ними точнісінько те,
що нафантазувала…» 
  Т. Стус (Щербаченко)
 
      Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, в літературній вітальні «Автограф», за проєктом «За українську мову!», відбулася зустріч із відомою письменницею, експертом та співзасновницею рейтингу видань для дітей та підлітків, авторкою програм-інтенсивів з літературної освіти, керівницею проєкту промоції дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» Тетяною Стус (Щербаченко).
 
 
 

      Читання разом із автором, та ще таке емоційне, веселе, так сподобалося юним книголюбчикам, що  нікого не залишило байдужим. Та й як не захопитися дивовижними історіями та «колективним нявканням» великою «котячою сімейкою».  
 
 
 
                                                                                   
      На згадку: книжки улюбленого письменника, автограф, селфі і, як каже пані Тетяна, «щоб життя було різнобарвним».
 
 

20.09.2019

Бібліотека №115
«Герої казок на сторінках книжок»
Виховна година

Двері у чарівну та неповторну країну казки відкрилися сьогодні  для вихованців навчально-виховного комплексу «Мрія».

Діти з запалом та особливою інтонацією читали уривки українських казок та казок народів світу, розвивали логічне мислення, уважність, уяву, спостережливість. Яскравих емоцій та позитивного настрою додали вікторини, листи від казкових героїв, математичні задачі, загадки та руханка.
На згадку кожен отримав яскраві подарунки та листочок з казковим чарівником для розфарбовування, який допоможе здійснити всі заповітні мрії.
Вірте у казку, і вона завжди буде поруч з вами!
 

20.09.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Осінні пригоди, підслухані в природи»   
Дитяча розвага
«Красива осінь вишиває клени
Червоним, жовтим, срібним, золотим.
А листя просить: – Виший нас зеленим!
Ми ще побудем, ще не облетим»
Л. Костенко


      Ось і дочекалися ми осені! З вересневим дощиком, першим золотом листя та глянцем каштанів… І, звичайно, - з великим кошиком дарунків, які пані Осінь приготувала для справжніх любителів природи. 
 
 
 
    Але отримати їх змогли тільки ті «лісовичата», які відгадали загадки про осінні явища та розповіли вірші про цю чудову пору року. Дехто поділився своїми враженнями від осінніх перетворень та згадав приказки. Не забули й про улюблені книжки.
 
 

    Приємною несподіванкою стала гра в «Лованки» з Лиходієм «Видимо-Не-Видимо», від якого довелося захищати дари осені. Але, за допомогою Осені, юні «природолюбчики» змогли подолати усі труднощі. Навіть подружитися з Лиходієм. А тому усі місяці осені (головне - не сумнівайтеся!) будуть яскравими, смачними та запашними!

 
 

20.09.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 «Поет екрану Олександр Довженко»
  Літературно-мистецький ранок
 
«Я син свого часу
 і весь належу сучасникам своїм…»
  Олександр Довженко 

  
           В ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся літературно-мистецький ранок, присвячений
125-річчю видатного українського кіносценариста, письменника, філософа Олександра Довженка для студентів університету третього віку, які навчаються при територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району та читачів бібліотеки.
     Учасники заходу дізнались про козацьке коріння родини Довженків, про те  що творчу кар’єру Олександр Довженко розпочав як художник-карикатурист, як почав працювати в кіно, про становлення молодого українця та бажання зробити нове у галузі кіноіндустрії.
 
 

     Читачам бібліотеки була представлена персональна виставка, було продемонстровано уривки з художніх кінофільмів: «Звенигора», «Земля», «Арсенал», які стали «перлинами» українського та європейського кінематографа.
      Довженко - великий митець, який не мислив себе без людей, своєї діяльності на благо людей. Належить тепер Олександр Довженко вічності, як невід’ємна частка могутньої світової культури, як світоносний геній українського народу.


 
 

19.09.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Ми за Мир!»
Година - роздум

Напередодні Міжнародного дня миру в бібліотеці відбулася година - роздум «Ми за Мир!» для учнів ЗЗСО №147.

«МИР ПОТРІБЕН, як ніколи!» – такими словами розпочала годину – роздум бібліотекар. Міжнародний день миру дає кожному з нас заклик до примирення, порозуміння, спільної роботи. Цього дня низько схиляємо голову перед людьми, які підтримують найцінніше на цій планеті - мир, людське життя, право мати над головою мирне небо.
Школярі ознайомилися з історією свята, а також бажаючі розповіли, що знали про цей день. Бліц - опитування показало наскільки глибоко усвідомлюють діти, що Мир – головна цінність для будь-якої людини, що потрібно захищати ідеали, зміцнювати дружні відносини між державами, спільними зусиллями працювати для досягнення миру в усьому світі.
Після інтелектуального спілкування діти своїми руками зробили «голуба» - символ миру та закликали: «Нам потрібне мирне небо!», «Мир і дружба!», «Мир у всьому світі!» і з радістю прикрасили «Дерево Миру».

Тематична підбірка «Мир без війни» зацікавила юних читачів, адже представлена література актуальна як ніколи для України і для сучасного світу, який страждає від міжнаціональних конфліктів і війн.
 

18.09.2019

Бібліотека №119
«Ця добра книга виховує серце»
Художньо-літературна подорож

«Вмій слухати, вмій
відчувати, вмій дивитися.
Вмій сам пізнавати життя.»

Фелікс Зальтен

З нагоди 150-річчя від дня народження відомого австрійського письменника Фелікса Зальтена бібліотека запросила молодших відвідувачів гуртка «Творчість юних» поринути у чарівний світ повісті-казки «Бембі» за проєктом «Маленькі кроки у світ великої літератури», адже ця лісова казка вже довгі роки хвилює серця юних читачів та їхніх батьків.

Залюбки школярі читали за ролями повчальну повість та переймалися зворушливою історією про малого оленятка, маму якого вбиває браконьєр і котрий за допомогою вірних друзів витримує усі знегоди і випробування жорстокого лісового життя та зростає красивим дужим оленем - Лісовим Королем.
Чудовий мультфільм «Бембі», створений Уолтом Діснеєм, переніс глядачів на зелені галявини, розлогі степи, до густого лісу, ніби дозволив почути, про що гомонить природа, про що перемовляються її мешканці.

Тому збирання пазлів за казкою виявилося для дітей не дуже складним заняттям, і вже незабаром вони милувалися кольоровими картинками із зображенням лісових героїв. Захоплива гра-вікторина зі смачними подарунками стала гарним стимулом та заохоченням для дітлахів. А перетворившись на художників-аніматорів, школярі добре проявили свої вміння і таланти та за допомогою яскравих фарб малювали оленятко Бембі, яке ніби оживало з кожним рухом пензликів юних майстрів.
Охоче читачі ділилися враженнями від знайомства з цим прекрасним твором, що вчить доброму та бережливому ставленню до природи, а Бембі сподобався дітям за благородну красу та мужність. І маємо надію, що кожне нове юне покоління з радістю буде читати книжку про незвичайні пригоди сміливого оленятка.
 

18.09.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Мир в твоїх долонях…»
Патріотичний ранок
 
     Напередодні Міжнародного дня миру пройшов патріотичний ранок для учнів ЗЗСО № 282 в ЦРБ ім. П. А. Загребельного.
   Діти прослухали інформацію про день миру та його символи . Урочисто та схвильовано читали вірші про мир та рідну Україну. З великим задоволенням грали в руханки, закликаючи людей планети до миру та єднання.
    На завершення заходу створили «живу скульптуру» голуба миру.
 

18.09.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Збережемо озоновий шар – захистимо себе»  
Зустріч з екологом 
 
     З нагоди Міжнародного дня охорони озонового шару, до юних любителів природи завітав еколог Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» Катерина Полянська у рамках проєкту «Я - за природу». 

   Незважаючи на юний вік аудиторії, були розглянуті дуже серйозні питання про роль озонового шару для життя кожного живого організму, про речовини, що його руйнують та чому це небезпечно. Більш за все здивувало присутніх здатність озону руйнувати віруси та бактерії та його вплив на зміну клімату.
  Цікава лекція, перегляд відеоряду та книг підштовхнули учнів до створення власної «Конвенції про захист озонового шару».
 

Відео

 

       Відеоролик "Західна та Північна Европа". Бібліографічні видання
за проектом ЦБС 2017 року  "Читаючи, подорожуй світом!"

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter