21.11.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
З нагоди відзначення десятої річниці Революції Гідності у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася година пам’яті «Буремний листопад».

Десять років тому ми стали свідками відваги мільйонів українців, які вийшли на протести, аби висловити свою незадоволеність несправедливістю та корупцією. Тож ми разом з всією Україною пригадали хронологію подій революції та вшанували пам'ять тих, хто поклав свої життя заради мрії про краще майбутнє, і тих, хто стояв на Майдані.
Користувачі  бібліотеки ознайомилися з тематичною літературою -  від романів, які розповідають нам про життя людей, які взяли участь у подіях Майдану, до різноманітних поетичних збірок.
 

21.11.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   До 90-их роковин вшанування пам`яті жертв Голодомору у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася зустріч з Наталією Дзюбенко-Мейс.
 
 

    Письменниця розповіла юним відвідувачам про історію виникнення Дня пам`яті жертв Голодомору. Адже саме завдяки ініціативі її чоловіка, американського історика та політолога Джеймса Мейса, люди у кожному куточку світу  ввечері 27 листопада запалюють поминальні свічки біля вікон.
 
 

     В ході тривалого спілкування підлітки зачитували тематичні вірші Наталії Дзюбенко-Мейс, які особливо припали їм до душі.
Наприкінці заходу пані Наталя вкотре наголосила на важливості говорити про українську трагедію, аби в жодному випадку не допустити можливості її повторення. А ще – подарувала школярам свої книги.
 
 

20.11.2023

Бібліотека №1
 
Для відвідувачів гуртка «Теплі долоньки» бібліотека № 1 провела осінній арт-майданчик. Дітлахи на свіжому повітрі читали вірші про осінь, відгадували загадки про царицю яскравих фарб і врожаю, збагатили досвід про природу і значення опалого листя для коріння дерев, а потім кожен створив картину «Осінні фарби».

 

20.11.2023

Бібліотека №119
 
У Всесвітній день дитини юні читачі бібліотеки № 119 взяли участь у грі-тренінгу «Права дитини - твої права». Школярі ознайомилися з документами, що захищають їх права: Декларацією прав дитини, Конвенцією про права дитини, Конституцією України, а також розповіли, якими правами користуються вони особисто. Інтелектуальна гра «Права знай та про обов’язки не забувай», філворд та інтерактивна вікторина «Мої права – моя фортеця», створення квітки «Кожна дитина має право на…», книжковий калейдоскоп «Права літературних героїв» - діти переконалися, що знати свої права дуже важливо.
 
 

19.11.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
З нагоди Всесвітнього дня дитини у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася екскурсія-знайомство «Жменя сміху дітям на потіху».
Юні відвідувачі обговорили свої улюблені книжки та познайомилися з літературними новинками бібліотеки. Далі діти випробовували свою кмітливість у казкових змаганнях і тренували спритність під час літературних вікторин. Маленькі книголюби проявляли навички командної роботи під час розгадування тематичних головоломок та ребусів. Також школярикам пощастило зазирнути за «таємну завісу» і дізнатися про роботу бібліотеки зсередини.
Ми завжди раді вітати нових читачів у нашій бібліотечній родин! Тож приходьте за адресою вул. Р. Рейгана, 6 і пориньте у світ літературної насолоди!
 

17.11.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    Нині до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали підопічні благодійного фонду «Save Ukraine» аби приєднатися до бібліоекспресу «Знайома/незнайома бібліотека».
 
 
 

    Потрапивши у бібліотеку, маленькі  відвідувачі  поринули у захопливу книжкову мандрівку Україною та Європою. На станції «Kyiv city: мегаполіс зсередини» діти випробовували свою кмітливість у тематичних змаганнях і тренували спритність під час різноманітних вікторин про столицю України.
 
 
 
 
 
   А на станції під назвою «Європа на твоїй долоні» вони пригадали країни Євросоюзу, їхні столиці і познайомилися з творами видатних європейських письменників. Далі  - вирушили у Галерею мистецтв, де з щирою цікавістю слухали лекцію про карикатуру від майстра своєї справи –  відомого художника-карикатуриста Олега Смаля.
 
 
 

   Наші юні відвідувачі познайомилися з сучасною бібліотекою та її можливостями, чудово себе проявили та впоралися з усіма завданнями !
 
 

15.11.2023

Бібліотека №1
 
До Міжнародного дня толерантності у Волонтерському центрі «Перший спалах» бібліотека № 1 провела диспут «Толерантність - культура добрих манер та вчинків». Бібліотекарка розповіла про виникнення поняття, значення слова «толерантність», наголосила на виховуванні почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій і культури різних народів, підкреслила, що кожен мусить поважати і свої права, і права інших людей.
Під час диспуту читачі показали своє вміння вести діалог і аргументувати свою позицію, знаходити компромісні рішення обговорюваних проблем та вирішення конкретних запропонованих ситуацій.
 

15.11.2023

Бібліотека ім. С. Олійника
    Бібліотека  ім. С. Олійника відвідала учнів молодшої школи № 147 та розповіла історію появи книги. Діти разом з бібліотекарями вирушили у захопливу подорож у світ слова та літератури.  
 
 
 
   У ході заходу діти дізналися, як змінювалася книга від печерних малюнків до сучасних видань. Дітлахи з цікавістю поринули у книжковий світ літератури та дізнались багато нового про важливість читання та набули порад, щодо обрання своїх перших книжок. 
 
 
 
   Бібліотекарі провели майстер-клас «Долоні доброти» до Міжнародного дня добра, де дружньо разом з дітками зробили усміхнене сонечко. Захід став чудовим об’єднанням навчання та креативності,  в якому діти відкрили для себе чарівний світ книг та проявили себе творчо.
 

13.11.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Нині до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала гостя з Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» – Тетяна Шептицька.

Зачаровані довершеною лекцією науковиці, старшокласники поринули у 20 – 30-ті  роки минулого століття, коли на небосхилі української літератури одна за одною з’являлися на нові зірки. Слухачі дізналися чимало нового про представників тогочасної інтелігенції: про їхній творчий доробок, дозвілля  та про організації, в які об`єднувалися однодумці.
Однак радянська влада доклала рук, аби вкотре винищити цвіт української нації і здійснила низку репресій наших митців. Пані Тетяна детально розповіла учням, як потужний Червоний Ренесанс радянська репресивна машина перетворила на Розстріляне відродження.
Цю та ще багато інших трагічних подій в історії творення українського мистецтва ми не забудемо ніколи. І ми будемо організовувати просвітницькі заходи, вивчати та популяризувати доробки українських талантів!
 

13.11.2023

Бібліотека №119
    У бібліотеці №119 для дітей відбувся майстер-клас «Котик-муркотик» у творчій майстерні «Мисли кольорово» з нагоди дуже цікавого свята – Всесвітнього дня оригамі. Юні читачі мали змогу не тільки спробувати себе в цьому оригінальному напрямку творчості та ознайомитися з усіма тонкощами процесу, а й водночас дізнатися про науку, яка вивчає котів – фелінонімію. 
 
 
 
 
    Діти почули багато корисної інформації про милих та пухнастих Мурчиків, поділилися зворушливими, а часом і кумедними історіями про домашніх улюбленців та створили своїх унікальних чотирилапих друзів з паперу.
 

13.11.2023

Бібліотека ім. С. Олійника
      У бібліотеці ім. С. Олійника відбувся тренінг з домедичної допомоги «Тактична медицина». На заході була присутня опіковий хірург Мойса Марія Миколаївна, яка розповіла та продемонструвала на практиці декілька способів накладання компресійних пов’язок на рану, прийоми тампонування глибоких ран, методи використання гемостатичних препаратів.
 
 
 

   На тренінгу розглянули, які речі мають завжди бути у аптечці, як ефективно ними користуватися. Навчали гостей основним принципам тактичної медицини, продемонстрували накладання турнікету, розповіли про наявну у бібліотеці літературу, якою вони зможуть поглибити ці знання. Навички першої медичної допомоги є необхідними для кожного, особливо в умовах війни. По завершені тренінгу кожен учасник отримав важливі знання, які можуть стати потрібними у непередбачуваних обставинах.
 
 

Відео

 
"Ірен Роздобудько: Мій читачь - мислячий бешкетник"
 

ФотогалереяЯрмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter